LTC Brighton, Brighton – Miroslava Vicanová, léto 2012 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Po ročním studiu anglického jazyka v České republice jsem se rozhodla vycestovat na jazykový kurz do zahraničí. Vybrala jsem si Velkou Británii. Kde jinde se také učit anglický jazyk než právě v této zemi. Měla jsem tak jistotu, že přijdu do styku s britskou angličtinou a nebudu mít možnost se dorozumívat jinak než právě anglicky. Jelikož bylo léto a já jsem si ho chtěla užít, vybrala jsem si pobočku této školy v Brightonu, kde jsem strávila měsíc intenzivního kurzu prostřednictvím agentury Czech-us.


Brighton - Vicanová
Brighton

Brighton je naprosto úžasné město na jižním pobřeží Anglie. Je to turistická oblast plná hotelů, restaurací, klubů a hospod. Podél pobřeží je úžasná pláž, kde se dá relaxovat. Počasí v Anglii je spíše nevlídné, ale já jsem zažila i krásné slunečné dny, kdy se dalo koupat v moři a opalovat na pláži.

Škola

Škola se nachází v městské části Hove. Tato městská část se nachází asi 10 minut autobusem od centra. Škola splnila mé očekávání. První den jsme psali rozřazovací test a také testovali naší mluvenou angličtinu. To znamenalo, představit se a říci něco zajímavého o našem městě, kde žijeme nebo něco o naší zemi.

Druhý den jsme se dozvěděli výsledky a podle toho nás zařadili do příslušné skupiny. První týden jsem absolvovala ve skupině, kde mi nevyhovoval stupeň obtížnosti. Další týden jsem už byla o jazykovou úroveň výše, kde jsem byla spokojená.

Na této škole není absolutně žádný problém měnit jazykovou úroveň. Výuka byla velice dobře vedena. Lektoři byli velice milí a zároveň i přísní. Výuka měla jasná pravidla a ty se musela dodržovat. Velice oceňuji profesionalitu a také styl výuky. Denně jsme dostávali mnoho úkolů a během hodiny několik materiálů navíc. Ten kdo se svědomitě připravoval, pocítil velmi rychle pokroky. Ve třídě nás bylo kolem 10 až 12 studentů.

Ten kdo si zaplatil výuku i odpoledne byl rozřazen do skupin o velikosti zhruba 6 lidí. Každý týden jsme měli nové spolužáky. Je to z toho důvodu, že někdo si zaplatil kurz pouze na 14 dní a další třeba na tři týdny. Na kvalitu výuky to, ale nemělo vůbec žádný vliv a ani na její obsah.

Můžu srovnávat výuku na jazykových školách v Čechách a v zahraničí a je to opravdu obrovský rozdíl. Našla jsem si tam spoustu kamarádů, se kterými jsem v kontaktu dodnes. Škola každý den pořádá nějaké akce. Určitě se nudit nebudete. Díky tomu poznáte i mnoho lidí z celé školy a z celého světa.

Ubytování

Zvolila jsem ubytování u hostitelské rodiny. Tato škola, ale také umožňuje ubytování na studentské rezidenci. Záleží na každém, co mu více vyhovuje. Spousta rodin v tomto městě ubytovává studenty. Mají to jako další příjem ke svému zaměstnání, proto není výjimkou, že budete v domě ubytovaní i s dalšími studenty. Některé rodiny mají své domy spíše zařízené jako penziony pro studenty.

Rodina na mě a mého dalšího spolužáka byla milá. Bydlela jsem s postarší paní a jejím synem stejně starým jako já. Dům se nacházel zhruba dvacet minut pěšky od školy. Pláž byla téměř za domem. Paní byla milá, ale zároveň očekávala dodržování pravidel, které nastavila. Velký nedostatek, který jsem pociťovala během pobytu, byla nemožnost využití kuchyně. Měla jsem sice placenou plnou penzi, ale po zkušenostech vím, že něco málo pravdy na tom je, že britská kuchyně není dobrá. Paní bohužel nevařila dobře. Ke snídani jsme měli tousty s marmeládou nebo nutelou. Příprava snídaní byla na nás.

Rady a typy
• přibalte si teplé oblečení, nepromokavou bundu a samozřejmě deštník
• doporučuji jazykový pobyt v délce 14 dní a déle
• nepodceňte přípravu na rozřazovací test
• doporučuji si první týden zaplatit městskou hromadnou dopravu po Brightonu (cca 19 liber)
• o víkendu určitě využijte velice levné výlety po celé Británii, doporučuji agenturu UK study Tours
• nezapomeňte na kapesné, Brighton a jeho okolí je plné lákadel 🙂

Brighton mi přirostl k srdci. Určitě bych se tam ráda vrátila. Díky tomuto kurzu jsem si zlepšila svojí angličtinu a posunulo mě to dál. Byly to správně investované peníze. Díky mému rozhodnutí vyjet do zahraničí jsem také mohla navštívit nejznámější místa a města Velké Británie. Našla jsem si spousty kamarádů a užila spousty zábavy. Zúčastnila jsem se letní olympiády v Londýně a mám spoustu krásných vzpomínek, na které nikdy nezapomenu.

Miroslava Vicanová

Comments

comments

Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail