Link School of English — Kateřina Macáková, červenec 2011 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Malta je nejjižnější ostrov Evropy a v létě tam dosahuje teplota až vražedných 40 stupňů. Zvláště horký je srpen, pak s teploty poměrně rychle snižují až na 27° C. Moře kolem ostrova je velmi čisté a pláže jsou hlavně kamenité, takže na nějaké procházení v moři zapomeňte. na jakoukoliv pláž se dostanete pěšky velmi rychle, takže po škole až do večera se dá pohodlně opalovat a koupat. Slaná voda ale vůbec nevysušuje a je velmi příjemná na kůži. Na ostrově jsou celkém 2 písčité pláže a všechny jsou poměrně daleko od hlavního města. Doprava autobusy je možná, ale zcela vyčerpávající. dobré je si koupit neomezenou týdenní autobusovou jízdenku přímo v autobuse. Autobusy mívají zpoždění minimálně 30 minut a není problém čekat i více než hodinu na autobus, který vás potom nevezme, protože je plný. Jízda na kole je vzhledem ke kopcovitému terénu a vedru nemožná.

Malťané jsou bilingvidní, takže se bez problému domluvíte anglicky všude a všichni jsou cizincům ochotni pomoci. Je zde řada místních cestovek, které vás za poměrně malé peníze vezmou se podívat i na přilehlé ostrovy Gozo a Comino. Příroda a moře je tam neuvěřitelné, proto si toto místo často filmaři vybírají. naposledy se tam točila třeba Troja s Bradem Pittem nebo Gladiator s Russel Crowem. Comino je ostrov slavný pro neuvřitelně tyrkysovou barvu moře a jeskyně do kterých se dá vplavat.

Večerní život je tu velmi rozmanitý, je to země studentů, hlavně přes prázdniny, protože sem přijíždějí studenti z celého světa se učit angličtinu.

Studium je tu velmi dobře organizované a Link School of Malta je škola navelmi dobré úrovni. Učí tam rodilí mluvčí nebo Malťané, kteří jsou z anglických rodin, mají rozsáhlé zkušennosti se studenty, takže studium tam je velmi přínosné. Nejenom že se studuje jazyk, ale uvedou i do problematiky Malty a komplikací či výhod bilingvidní země.
Připravte se na nepořádek a špínu v ulicích a na to, že se pitnou vodou velmi šetří, je tu drahá a vzácná.
Jinak je to nádherné, přínosné, studium kvalitní, vědomosti získané jsou užitečné a použitelné. Rozhodně každému doporučuji☺

Comments

comments

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail