Kemp v USA (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Pracovní pozice v USA dle Camp America

Máte rádi děti a rádi byste s nimi strávili celé léto? Dáte raději přednost přírodě před vůni velkoměsta? Chtěli byste se podívat do Spojených států amerických bez vysokých počátečních nákladů? Potom je program Kemp v USA tím pravým pro vás.

Program je pro léto 2015 již uzavřen. Pokud jste studenty VŠ nebo VOŠ a chcete na léto do USA, zkuste třeba program Work and Travel! Pracovat můžete na různých pozicích a v rozmanitých lokalitách. Většina zaměstnavatelů zajišťuje ubytování, a tak se není třeba ničeho obávat…Registrujte se na nezávazně do programu Work and Travel – Práci hledám, spojíme se s vámi a probereme vaše možnosti.

Podmínky pro účast v programu Kemp v USA [nahoru]

 • min. věk 19 let
 • znalost anglického jazyka na alespoň komunikativní úrovni
 • student VŠ, VOŠ nebo i nestudent
 • zkušenosti s prací s dětmi
 • zkušenosti z pozice, na kterou se hlásíte

Díky programu Kemp v USA máte možnost legálně pracovat v USA na J1 víza po dobu 9 až 11 týdnů v době letních prázdnin a následně třicet dní cestovat v rámci tzv. Grace period.

Pracovní pozice v kempu [nahoru]

Všechny americké tábory hledají zodpovědné pracanty, kteří mají rádi děti a přírodu, a kteří si budou užívat pracovní náplň jednotlivých pozic. V rámci této letní brigády se můžete hlásit buď na pozici Camp Counselor nebo Support Staff.

Těžká práce ve skladu v USA

Camp Counselor – Vychovatel / Specialista / Lifeguard

Na pozici Camp Counselor se může hlásit každý (student i nestudent) s velmi dobrou angličtinou. Camp Counselor musí mít prokazatelné zkušenosti z volnočasových aktivit jako například:

 • sportovních – gymnastika, lanové dráhy, lezecké stěny, střelba, jízda na koních, tenis, šerm, lukostřelba
 • vodních – řízení motorového člunu, jachting, vodní lyžování, wakeboarding, windsurfing, plavčík
 • uměleckých – keramika, práce se dřevem

Plavčíci musí absolvovat kurz plavčíka dle Amerického Červeného kříže.

Special needs counselor

Pozice vychovatele v táboře mentálně a tělesně postižených je vždy náročná a vyžaduje tvrdou práci, také však přináší mnoho nezapomenutelných vzpomínek, dík a lásku postižených, kterým touto prací pomáháme.

Musím mít předchozí zkušenosti? Předchozí zkušenost je skvělá, ale nutná není. Každý tábor pro osoby se speciálními potřebami poskytuje jedno nebo dvoutýdenní výcvik před příchodem táborníků. To, co hledáme, jsou lidé, kteří chtějí tvrdě pracovat na vytvoření příjemného, zábavného a příznivého prostředí pro jejich táborníky, a kteří se umí usmívat i v těch nejnáročnějších situacích.

Support Staff – Pomocný personál

Na práce zabezpečující chod tábora pomocných sil se mohou hlásit pouze studenti VŠ nebo VOŠ i s mírně pokročilou úrovní angličtiny, kteří mají alespoň malou zkušenost z některé z následujících pozic:

 • Kitchen staff – práce spojené s chodem kuchyně (příprava jídel, obsluha jídelny,…)
 • Maintenance and Grounds Team – údržba zařízení a prostorů kempu
 • Laundry -pomoc v prádelně kempu
 • Housekeeping Team – úklid pokojů
 • Dining Hall Crew – práce spojené s chodem jídelny, servírování, úklid apod.

Těžká práce ve skladu v USA

Odměna za práci [nahoru]

Zaměstnanci kempu většinou nejsou placeni od hodiny, ale formou odměny za celou sezonu. Tato odměna se liší od pozice, kterou vykonáváte a od vašeho věku. Nezapomeňte, že vám kemp hradí v rámci tohoto programu letenku do USA!

Pozice a věkVýše odměny
Support Staff1150 USD
Counselor 21+900 USD
Counselor 21-800 USD

Ubytování a strava [nahoru]

Každý Camp v USA svým pracovníkům poskytuje ubytování v areálu a stravu zadarmo. Camp Counseloři jsou ubytováni v chatkách s dětmi. Support staff má své vlastní ubytování po několika lidech na pokoji. Každý kemp má dále k dispozici společenské prostory pro odpočinek, hry, noční aktivity, ve většině případů i přístup k internetu.

Těžká práce ve skladu v USA

Více informací [nahoru]

Líbí se Vám program? Můžete se

Kontaktujte koordinátora programu:

Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů