Exeter — Marie Petrová, léto 2013 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Ráda bych se s vámi podělila o skvělý zážitek, který jsem mohla prožít na začátku prázdnin 2013 díky projektu Comenius – Další vzdělávání pedagogických pracovníků. Zároveň tím vyzývám všechny Čechy a Češky, kteří by rádi absolvovali obdobný kurz v zahraničí – nebojte se a jeďte, stojí to za to!!!


Exeter

Protože jsem se vracela do práce po mateřské dovolené, měla jsem pocit, že by mi velmi pomohlo zúčastnit se kurzu v zahraničí. Žádost jsem podávala celkem třikrát, a teprve napotřetí jsem byla úspěšná.
Zde bych ráda poradila všem začátečníkům, že se vyplatí, aby navštívili seminář k tomu zaměřený, neboť vám to ušetří dost práce. Především je třeba pečlivě zvážit typ kurzu. Ideálně pokud učíte více předmětů – propojte to.
Jako učitelka českého a anglického jazyka jsem si tedy vybrala Practical ideas for the teaching of literature in the classroom v malebném městečku Exeter.

Výuka probíhala každý den od 9 – 16.00 s pečlivě naplánovaným rozvrhem. Náplň byla různorodá – rozebírali jsme texty z prózy i poezie, využívaly rozličné metody tvořivého psaní, inspirovali se navzájem tím, co funguje v hodinách angličtiny v různých zemích , atd. dokonce jsem byla dvakrát v místním divadle. Za nejkrásnější zážitek však považuji skvěle naplánované exkurze. Měli jsme totiž příležitost procestovat Hardy´s country (Jedním z cílů kurzu bylo přiblížit dílo T. Hardyho – místního rodáka).. Zážitek z výletů ještě umocňoval jeden z učitelů pan Rodger Watson, který byl vynikajícím vypravěčem .Navíc jsem měli neskutečné štěstí na počasí.

Pokud jde o ubytování, tak i v tomto ohledu jsem měla štěstí jednak na paní domácí, která byla velmi příjemná, ale především na spolubydlící z Polska, s níž jsem trávila veškerý volný čas (I volnočasové aktivity byly pečlivě promyšlené a zábavné – např. výuka skotských tanců).

Ráda bych vás tedy ještě jednou povzbudila, abyste neváhali a zkoušeli to i vícekrát (paradoxně v Exeteru až tolik Čechů nemívají), poznáte nové lidi, navštívíte krásná místa, získáte ohromnou motivaci a třeba si i něco přivezete. Já jsem nakoupila v Oxfamech mnoho knížek pro naše studenty 🙂
Na závěr bych moc ráda poděkovala společnosti Czech and US za cenné rady, díky kterým se mi podařilo kurz absolvovat.

Comments

comments

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail