Filip v Londýně – 4. díl: Jak jsem si prošel místní parky a dal si nejlepší burger v životě…

Tereza Sychrová    Datum: 27.9.2018     Kategorie: Práce v Londýně, Práce v zahraničí

Filip v Londýně rozhodně nezahálí a využívá volný čas k poznávání zdejšího prostředí. Tentokrát se rozhodl prozkoumat místní parky. Jste zvědaví, který z nich se mu líbil nejvíce a kde si dal, jak říká, svůj nejlepší burger v životě?

filip_4

Výprava do Green parku

Jednoho velice slunečného dne jsem se rozhodl, že se půjdu projít do Green Parku – pokud teda ovšem vstanu z postele ☺. Jakmile jsem to dokázal, tak jsem se pomalu vydal na metro.

Cesta na metro mi připadala nekonečná, protože se mě během ní pořád někdo na něco ptal a taky mě docela zdržela dlouhá řada v obchodě. Nakonec jsem ale ke svému cíli dorazil.

Začátek parku vypadal pobledle kvůli tomu, že v Londýně přes měsíc nepršelo. Přesto se zdál v pohodě, a když jsem popošel o pár stovek metrů dál, začal připomínat pěkný les. Lidé leželi na trávě, jedli, házeli si talířem a hlavně fotili, protože je tu strašně moc turistů.

Předsevzal jsem si, že taky budu relaxovat, tak jsem si koupil párek v rohlíku a kafe, svalil se na trávu a odpočíval ☺.

Záhada kolem Buckinghamského paláce

Po hodině flákání, jezení a hraní na mobilu jsem se rozhodl pokračovat. Tentokrát jsem se vydal obhlídnout Buckinghamský palác a řeknu vám, víc lidí jsem v životě neviděl.

Palác byl docela pěkný, i ta velká socha, co je uprostřed, ale musel jsem z toho místa rychle pryč, jinak bych tam strávil celý den, tak moc je to poutavé.

Doteď mi však vrtá hlavou, na co mají vepředu ty hradby, když hned za rohem nejsou a dá se tam normálně projít…

Kavárna v St. James’s Parku

Po Buckinghamském paláci jsem došel do St. James’s Parku, ve kterém se nachází krásné jezero a velká fontána.

V tomhle parku lidé spíš běhali, než aby odpočívali, a hlavně jedli hodně zmrzlin. Chuť docela bomba, jen ta cena je strašná – ale jednou za čas by to možná bylo ok.

Nejhezčím místem tady je určitě St. James’s Café, dřevěná kavárna s výhledem na celý park i na Buckinghamský palác.

Na konci parku najdete ještě spoustu malých stánků s drahým, ale fakt dobrým jídlem, a tak se to vlastně vyplatí ☺.

Nejlepší burger v životě

Další zastávkou na mojí cestě se stal Hyde Park, který je otevřenější než ty ostatní. Roste v něm méně stromů, ale zato je tu dobrý rozhled, což přitahuje hodně lidí – až to bylo šílené ☺… ale většinou jsou v pohodě, někdy vás jen požádají o to, abyste je vyfotili, a na oplátku můžete požádat vy je.

Prvotřídní věcí na tomhle parku je bezpochyby jídlo – lepší burger jsem v životě ještě neměl!

Taky bylo zajímavé, že se tu dají půjčit lehátka a pak můžete chillovat. A to bylo přesně to, co jsem udělal, protože cena nebyla strašná, docela se dala, a tak jsem si lehnul a vypnul se ☺.

Když jsem se probral, už se stmívalo, mraky byly červené a slunce bylo pryč, a to naznačovalo, že je čas na návrat.

Cesta zpátky se nečekaně trochu protáhla – metro bylo z nějakých důvodů zavřené, a proto jsem musel jít na autobus, kde mě čekala asi dvouhodinová jízda domů.

I tak to ale byl super den!

Chcete s námi do zahraničí? Můžete se

Chcete zasílat články z našeho Blogu?