(Po-Pá: 9-15)

Pár měsíců zpátky si podobnou situaci dokázal představit jenom málokdo – roušky kam až oko dohlédne, všichni jsme opatrní a chceme chránit nejen sebe, ale i své blízké. Nicméně život jde dál, a proto je potřeba najít bezpečné způsoby, jak pokračovat v každodenních činnostech. Jednou z takových činností jsou platby a obecně finanční služby. Pojďme se mrknout, co si můžeš zařídit online, doslova bezkontaktně.

Založení účtu – pobočka není potřeba

No jo, ale co když účet ještě nemám? I na to existuje jednoduchá pomoc. Studentský účet G2 od Komerčky si můžeš sjednat online – vyplníš svoje osobní údaje, odešleš a smlouvu ti k podpisu přiveze kurýr až domů. Rychlý podpis a tvůj studentský účet je připraven. Navíc, pokud máš ISIC průkaz vydaný v ČR, dostaneš od KB bonus 350 Kč.

Spolu se studentským účtem dostaneš i přístup do aplikace KB Klíč, která slouží pro autorizaci vstupu do internetového bankovnictví (u Komerčky pod jménem MojeBanka). Možná ti speciální aplikace jenom pro potvrzení přihlášení přijde jako zbytečná věc, ale nenech se mýlit. KB Klíč je forma dvoufázového zabezpečení, které zajistí, že se k tvému účtu nedostane nikdo nepovolený. I kdyby se někdo naboural do tvého počítače nebo získal přístupové údaje do tvého internetového bankovnictví, nebude mu to nic platné.

KB Klíč se nepoužívá jenom k potvrzení přihlášení do aplikace MojeBanka, zároveň slouží i pro potvrzení plateb, změny limitů či pro podpis dokumentů v rámci KB. Pro autorizaci si můžeš zvolit klasický PIN kód, případně jednu z modernějších vychytávek – otisk prstu nebo rozpoznání obličeje.

Jakmile máš přístup do aplikace MojeBanka, je možné si ještě aktivovat přístup do Mobilní banky. Ideální pro vyřízení plateb za pochodu nebo když si potřebuješ rychle převést peníze z jednoho na druhý (já mám třeba většinu peněz na spořícím účtu – lepší úrok – a na studentský účet si převádím menší částky na běžnou útratu).

Online jde (téměř) vše

Účet zařízen, přístupy fungují… Co dál? Kombinace služeb MojeBanka a Mobilní banka ti umožní online vyřídit 99% finančních činností. Pojďme se na ně podívat podrobněji:

 1. Kontrola zůstatku a plateb – všechno jasné a přehledné, na jednom místě. Chceš se mrknout, kolik tě měsíčně stojí káva od oblíbeného baristy? Nebo snad kolik padlo na objednané jídlo? Vše najdeš na jednom místě.
 2. Zadávání plateb – samo o sobě je to jednoduché (stačí znát číslo účtu) a s aplikací Mobilní banka je to ještě jednodušší. Aplikace umí číst QR kódy, které se poslední dobou používají pro urychlení plateb.
 3. Správa trvalých příkazů – platíš si každý měsíc Netflix, Spotify nebo nájem? Tady to všechno najdeš na jednom místě, příkazy můžeš automatizovat a ušetříš si tam zbytečnou práci každý měsíc. A nejenom to. Trvalé příkazy se dají nastavit s různou frekvencí, nejenom měsíčně.
 4. Správa inkasa – podobné jako trvalé příkazy, ale používají se třeba na placení tarifu na telefon, internetu a poplatků za energie. Definuješ si maximální částku, kterou si od tebe může poskytovatel služeb vyžádat a pak už to funguje automaticky.
 5. Dočasné navýšení limitů plateb – čeká tě větší výdaj? Pořizuješ novou herní mašinu nebo se chystáš na dovču? Pozor na limity – naštěstí není nic jednoduššího, než je změnit v Mobilní bance.
 6. Sjednání nových produktů – potřebuješ cestovní pojištění, kreditní kartu, chceš spořit nebo dokonce investovat do podílových fondů? To všechno jde online!
 7. Elektronické výpisy a další dokumenty – až nadejde čas daňového přiznání, není nic jednoduššího než si projít historii plateb a vyskočí na tebe všechny potřebné údaje.

V rámci Studentského účtu G2 od Komerčky si můžeš zvolit i vzhled svojí karty na webu mojekarta.cz – ať už výběrem z předvolených designů, z limitovaných edic (v poslední době karty Superhrdinů od DC nebo s tématikou kultovních Přátel) nebo si navrhnout svojí vlastní. Fantazii se meze nekladou!

Studentský účet G2 od Komerčky má ještě pár dalších výhod. Například to, že KB sleduje a velice rychle zavádí nejnovější technologie. Platební kartu si můžeš digitalizovat a platit tak pomocí Apple Pay (placení iPhonem nebo pomocí Apple Watch) a Google Pay (placení telefonem s Androidem), případně pomocí chytrých hodinem Garmin (Garmin Pay) či Fitbit (Fitbit Pay).

Více informací najdeš na kb.cz/g2

————-

Praktické tipy pro stávající situaci (rámeček, graficky odděleno)

 • Pokud je to jen trochu možné, plať v kamenných obchodech bezkontaktně. K platebnímu terminálu stačí přiložit jen platební kartu, mobil nebo chytré hodinky. Při platbě telefonem nebo hodinkami dokonce ani nemusíš zadávat PIN. Čím méně dotyků, tím lépe!
 • Když budeš na internetu platit kartou, vyhni se dobírce a následnému kontaktu s kurýrem. Platby online povolíš ve svém internetovém bankovnictví.
 • Potřebuješ mít u sebe hotovost? Nechoď do banky, ale raději využij některý z KB bankomatů. Po celé republice jich KB má 799.
 • Máš k dispozici také 395 vkladových bankomatů. Využij jejich služeb, pokud potřebuješ na účet vložit větší obnos. A pokud chceš vše vyřešit z pohodlí auta, přibrzdi u drive‑up bankomatů KB na čerpacích stanicích Benzina v Praze, Brně, Ostravě nebo Hradci Králové.

Kategorie: Magazín

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Studium na Smaragdovém ostrově

Studium ve Velké Británii bylo zásadně ovlivněno Brexitem. Dříve snadno dostupné a výhodné britské vládní půjčky už jsou minulostí a tamní studium se tak bohužel stalo pro většinu studentů téměř nedosažitelné. Naštěstí ale existuje zajímavá alternativa, která nemá tak daleko od Spojeného království. Studium v Irsku. Více

Kam vyrazit, než nám znovu otevřou kulturáky

Jaro začíná pomalu vystrkovat růžky a konečně přichází naděje. Zima už snad definitivně skončila a je načase zase začít žít. A jak jinak začít žít než kulturou? Dneska vám přinášíme tipy na to, co podniknout, když už vás nebaví sedět doma. Více

Studium v Anglii za stávajících podmínek financování je pro letošní maturanty přeci jen dostupné

V listopadu jsme vás informovali o možnosti rychlého předvánoční výletu, abyste v Anglii mohli studovat za stejných podmínek i po skončení přechodného období. Jak se ale ukazuje, naděje svítá i pro letošní maturanty, kteří dobrodružnou výpravu před koncem roku nestihli. Tentokrát už ale opravdu úplně naposledy. Více

Na cestu kolem světa alespoň na filmovém plátně

Taky už se nemůžete dočkat, až si sbalíte krosnu, nasadíte pohorky a vyrazíte někam hodně daleko? Cestování teď musí chybět úplně každému, i těm, co byli v životě nejdál na Mácháči. Nám už se po něm stýská. A tak vás dneska vezmeme na cesty alespoň na filmovém plátně. Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2023, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz