Spustili jsme registrace na druhý ročník letní školy. Získej ECTS kredity během léta! Více na EuropeanSummerSchool.com Spustili jsme registrace na druhý ročník letní školy. Získej ECTS kredity během léta! Více na EuropeanSummerSchool.com

Jen u nás si můžete po kurzu amerického plavčíka dodělat toho českého…a to ZDARMA :)

Záchrana hodem kruhu na kurzu plavčíka

Nezbytnou podmínkou pro práci plavčíka v USA je úspěšné absolvování kurzu zakončeného vydáním certifikátů od Amerického červeného kříže. V roce 2010 jsme pro vás získali i akreditaci MŠMT na naše kurzy – můžete tedy po splnění podmínek pracovat jako plavčíci i v ČR. Kurz plavčíka pro program Czech-us plavčík se skládá z prekurzu, kurzu amerického plavčíka, kurzu pool operatora a kurzu českého plavčíka. Kurz českého plavčíka není povinný a je pro vás naprosto zdarma.

Nezávazná registrace na události zde:

Registrujte se na událost právě teď! Upozorníme vás na konání, budeme vám zasílat relevantní informace a budeme vám držet místo.


Přejděte na událostiK tomuto programu pořádáme i webináře. Registrujte se zde

Prekurz [nahoru]

Prekurz je povinný pro všechny prvoúčastníky programu Czech-us plavčík a skládá se z těchto částí:

  • bazénový plavčík – 300 m plavání (100 m kraul, 100 m prsa, 100 m volným stylem) bez časového limitu
  • plážový plavčík – 500 m pod 10 minut (případně jiný časový limit určený zaměstnavatelem)
  • plavat 20 m, vylovit 5 kg předmět z hloubky minimálně 2,5 m a v poloze na znak doplavat s předmětem zpět na start
  • šlapání vody po dobu 2 minut (ideálně bez použití rukou)
  • krátké interview v anglickém jazyce

Prekurz trvá cca 2 hodiny a jeho splnění je nutnou podmínkou před vaším pohovorem se zaměstnavatelem v USA. Naším cílem je objektivně posoudit vaši úroveň plavání a anglického jazyka, abychom vám mohli doporučit vhodnou pozici a zaměstnavatele. Účast na prekurzu je nezávazná a zdarma.

Prekurzy probíhají v Praze a Brně. Dostupné termíny prekurzů naleznete na svém Czech-us  účtu po
registraci do programu.

Společná fotka z Czech-us kurzu plavčíka

Kurz amerického plavčíka [nahoru]

Kurz amerického plavčíka (Lifeguard training) se skládá z 33 hodin intenzivní výuky. Během 22 hodin strávených ve třídě získáte informace o práci plavčíka a fungování záchranného systému v USA. Naučíte se a na figurínách vyzkoušíte první pomoci (First Aid) a oživovací techniky (CPR).

Výuka v bazénu (11 hodin) spočívá v nácviku bezpečného vstupu do vody a záchrany aktivně a pasivně tonoucího včetně alternativy situace při podezření na poranění hlavy, krku a páteře v mělké i hluboké vodě.

Kurz je zakončen praktickými zkouškami z vodní záchrany a první pomoci a písemnými testy z nabytých teoretických dovedností v anglickém jazyce. Při testu je možné používat slovník – nezkoušíme vás z angličtiny ale ze znalostí plavčíka.

Během kurzu klademe velký důraz na osobní přístup, protože každý student přichází s jinou pohybovou dovedností a je jinak jazykově vybaven. Každý účastník kurzu obdrží zdarma mikinu, tričko, resuscitační masku, Lifeguard Skill Sheets (postup jednotlivých záchranných technik), vinylové rukavice, píšťalku.

Výstupem kurzu je certifikát Amerického Červeného Kříže Lifeguarding/First Aid/CPR/AED, bude elektronicky zaslán na předem vámi uvedenou e-mailovou adresu. Certifikát je platný 2 roky ovšem zaměstnavatelé se kterými spolupracujeme vyžadují každoroční review kurz CPR/AED.

Kurzy probíhají v Praze a v Blansku. Dostupné termíny naleznete na svém Czech-us  účtu po
registraci do programu.

Kurz pool operatora [nahoru]

Kurz je určen pro všechny bazénové plavčíky. Na kurzu vás naučíme, jak funguje bazén, filtrační systém, základní výpočty průtoku vody a teoretické i praktické aspekty bazénové chemie. Absolvování tohoto jednodenního kurzu pool operatora je povinné a zdarma. Po absolvování kurzu nezískáváte automaticky žádný certifikát. Po příletu do USA a domluvě se zaměstnavatelem získáte místní licenci Pool Operator (zpravidla po absolvování testu a zaplacení poplatku).

Kurz českého plavčíka [nahoru]

Záchranné kruhy

Kurz českého plavčíka, který trvá 12 hodin, se zaměřuje na zdokonalování plaveckých technik, technik tažení tonoucího, záchranu tonoucího na otevřené vodě a vodní záchranářství v ČR. Praktická zkouška na konci tohoto bloku bude zahrnovat vyjma předvedení nově osvojených technik i plavání 400m do limitu 8:30, plavání pod vodou 25 m a 200m tažení tonoucího. Termíny bloku českého plavčíka naleznete na svém Czech-us  účtu.

Absolvování kurzu českého plavčíka musí předcházet 25 hodin řízené praxe, kterou získáte během plavčíkování v USA. A co je nejlepší – kurz je pro absolventy kurzu amerického plavčíka zcela bezplatný! Jsme jediní v ČR, kdo přichází s touto unikátní nabídkou.

Po úspěšném absolvování celého kurzu plavčíka obdržíte Osvědčení o rekvalifikaci na pozici plavčíka, který vám umožní pracovat na pozici plavčíka i v ČR. Osvědčení je platné 2 roky (obnovení je nezbytné ještě v době platnosti kvalifikace).

Na kurzech se na vás těší tým našich instruktorů

Tým instruktor Czech-us

 

Více informací [nahoru]

Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Lenka Janotová
Plavčík v USA Lenka Janotová: 776 522 726
Lucie Straková
Plavčík v USA Lucie Straková: 773 960 964

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail