Krok za krokem programem Mám Práci v USA

1. Registrujte se do programu W&T – Mám práci v USA. Nezapomeňte uvést, odkud jste se o nás dozvěděli.


2. Po registraci obratem obdržíte email s přesnými instrukcemi a heslem ke svému klientskému účtu na našich stránkách. Registrace je do okamžiku podepsání smlouvy zcela nezávazná.


3. Do 48 hodin od registrace budete telefonicky kontaktováni koordinátorkou programu, abyste prodiskutovali vaši současnou situaci, zeptali se na vše, co vás zajímá, a ujasnili si následující kroky.


4. Obdržíte tzv. job offer, dokument podobný pracovní smlouvě, který si necháte od zaměstnavatele vyplnit. Zároveň vás vložíme do databáze vízového sponzora a obdržíte email se vstupními údaji do on-line aplikace. Návod “Jak správně vyplnit aplikaci” najdete ke stažení na vašem Czech-us účtu.


5. Podepisujete programové smlouvy. Smlouvy najdete na svém Czech-us účtu. Po obdržení smluv Vám vystavíme fakturu na účastnický poplatek.


6. Po vyplnění aplikace a po vyřízení všech vstupních administrativních náležitostí bude vaše složka odeslána na centrálu vízového sponzora do USA. Následně bude vystavena faktura na programový poplatek, která je splatná do 14 dnů. Upozornění: Jakmile bude uhrazen poplatek vízovému sponzorovi, bude vám vystaven formulář DS2019, který je nutným podkladem pro udělení víz.


7. Po obdržení formuláře DS-2019, vám zašleme návod, jak vyplnit všechny dokumenty spojené s návštěvou Americké ambasády v Praze a poskytneme informaci o tom, jak si schůzku sjednat.

Termín: únor – červen


8. Rezervace letenky a návštěva ambasády.


9. Předodletová orientace, která je povinná pro všechny prvoúčastníky programu Work & Travel USA a také pro druhoúčastníky z jiné agentury.

Termín: duben – červen


10. Obdržení J1 víz a odlet do USA!

Termín: květen – červen


11. Validace v systému SEVIS po příletu do USA. Nedodržení této povinnosti může vést až ke zrušení víz.


12. Vyplnění final reportu po návratu do ČR a předání podkladů potřebných pro zpracování daňového přiznání společnosti ProtaxRefund.

Nezávazná registrace na události zde:

Registrujte se na událost právě teď! Upozorníme vás na konání, budeme vám zasílat relevantní informace a budeme vám držet místo.

Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail