European Summer School

Druhý ročník letní školy je již na startovní čáře a možnost registrace je již spuštěna. Neváhejte proto s výběrem kurzů.

Letní škola (summer school) je populární formát výuky pro všechny studenty, kteří od školy čekají víc, než jen souhrn informací nutných k udělání zkoušky. Letní škola představuje, mimo jiné, intenzivní dvoutýdenní kurz programování, digitálního marketingu, obchodní angličtiny, self-managementu a dalších předmětů. Většina témat se na českých vysokých školách nevyučuje vůbec nebo jen velmi okrajově.

Výuka je vedená v angličtině převážně zahraničními lektory působícími na kvalitních vysokých školách v ČR i zahraničí. Všichni lektoři mají bohaté zkušenosti z praxe.

Nezávazná registrace na události zde:

Registrujte se na událost právě teď! Upozorníme vás na konání, budeme vám zasílat relevantní informace a budeme vám držet místo.

Klinutím na tlačítko "Zaregistrovat na událost" se neregistrujete do programu, ale k odběru novinek!Přejděte na událostiK tomuto programu pořádáme i webináře. Registrujte se zde

Letní škola v Praze [nahoru]

Praha

Hlavní město ČR je dlouhodobě oblíbeným turistickým cílem lidí z celého světa. Od roku 1992 je její historické jádro zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Praha však nabízí i mnohem víc – zelené parky, letní kina, poslech hudby na břehu Vltavy.

Přijeďte se o její kouzelné letní atmosféře přesvědčit na vlastí oči.

Učebny

V létě ovládne prostory Francouzského institutu v Praze angličtina. Nedaleko Václavského náměstí je připraveno 5 učeben s připojením na internet. Příjemné prostředí pro odpočinek poskytuje i kavárna ve dvoře. Nelze opomenout výborné dopravní spojení ze všech částí města.

Ubytování

Většina studentů bude ubytována na Rooseveltově koleji VŠE. Budova kolejí se nachází nedaleko centra města, v bezprostřední blízkosti Královské obory Stromovka. Cesta do školy trvá zhruba 15 minut, přímou tramvají číslo 24. Stromovka pak je ideálním místem pro sportovní i kulturní vyžití.

Výlety

Čas si najdeme i na typicky letní aktivity, ke kterým Praha a její bezprostřední okolí nabízí příležitostí dost. Přírodní přehrady, stále se rozrůstající síť cyklostezek, moderní sportoviště- o zábavu nouze nebude :)

Letní škola v Chorvatsku [nahoru]

V roce 2015 se konala letní škola v Chorvatsku, ve Splitu. Prohlédněte si reference, jak se letní škola povedla

Učebny

Většina kurzů bude probíhat v budově University of Split. Jedna učebna bude připravena i na studentské koleji Spinut. Nová budova University of Split byla postavena v roce 2008, nabízí tak příjemné a moderní prostředí ke studiu. K dispozici bude 5 učeben vybavených klimatizací a připojením na internet. K budově University jezdí autobusy ze všech směrů. Pro studenty bude připraveno parkování zdarma. Video tour z University.

Město Split

Split je druhé největší město v Chorvatsku. Historické jádro Splitu je stále přístupné a můžete zde obdivovat pozůstatky starověké římské architektury. Níže si můžete prohlédnout, jak to ve Splitu vypadá, a kde se University of Split nachází.

Zajímavosti o Splitu na Lonely Planet.

Pláže

Ve Splitu se nachází 6 hlavních pláží, přičemž nejznámější z nich je Bačvice. Skvělé pláže najdete i v Marjan parku poblíž VŠ kolejí Spinut.

Letní škola obecně

Největší výhodou letní školy je zejména mezinárodnost a důraz na praktickou využitelnost znalostí získaných v kurzu – byť (především v českých podmínkách) škola obvykle není spojována se hrou a zábavou, tímto programem se snažíme tento pohled změnit. Navíc program není tvořen pouze školou, ale i bohatou zásobou aktivit pro zpříjemnění volného času.

Program je určen pro všechny studenty, které zajímají témata kurzů a chtějí se v nich zdokonalit. Vítaní jsou samozřejmě i ti, kteří uvažují o studiu v zahraničí, ale nejsou si zcela jisti. Právě pro vás může být Letní škola výbornou zkušeností, kde si můžete studium v zahraničí “nanečisto” vyzkoušet.

Byť bychom převelice rádi vyhověli všem zájemcům, přece jen je třeba splňovat některá kritéra. Stačí být:

  • Zájemcem starším 18 let v době konání kurzu
  • Alespoň průměrně zdatným angličtinářem (na komunikativní úrovni)
  • Osobou se zájmem o poznání (neověřuje se, ale rozhodně to je vaše plus do života)

Více na EuropeanSummerSchool.com

Doprava do Chorvatska a zpět byla zabezpečena klimatizovaným autobusem. Část účastníků byla ubytována v klimatizovaných pokojích na kolejích Spinut, někteří dali přednost apartmánům či hostelům.

Brainstorm Reference

Stáhněte si článek o chorvatské letní škole ve městě Split. V rozhovoru se ptáme přímo autora myšlenky, Jindřicha Josíka. V nabídce máme přes 20 různých kurzů od virálního marketingu, natáčení videí až po programování.

Více informací [nahoru]

Zaujala Vás Letní škola v Chorvatsku? Navštivte její oficiální stránky EuropeanSchoolCroatia.com nebo kontaktujte koordinátora programu Kláru Palečkovou, k.paleckova@czech-us.cz.

Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Klára Palečková
Letní škola v Chorvatsku Klára Palečková: 773 919 501

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail