The English Studio, Londýn – Vít Chaura, únor 2012 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Zdravím všechny dobrodruhy,

prostřednictvím agentury Czech-us jsem se vydal na dvoutýdenní intenzivní studijní pobyt do Spojeného království.

Ke správné volbě jazykové školy a ubytování mně zajisté pomohly konzultace a zkušenosti příjemného kolektivu agentury. Londýnské English Studio na High Holborn se zdálo jako dobrá volba, a také byla. Ubytován jsem byl v hostitelské rodině, u Mrs Sutherland, v typickém řadovém domě na okraji londýnské zóny 3, Wanstead.


Londýn - Chaura

Příjemně zařízený pokoj, kde byl prostor i klid pro studium, jsem měl sám pro sebe. Ubytováni zde byli i další výletní studenti jako já, ovšem ze Švýcarska a Dánska. Což bylo nesporně výhodou pro možnost konverzace v anglickém jazyce a navázání mezinárodních kontaktů a přátelství.

Výuka začínala každý všední den ráno v 8:45, což pro mne znamenalo vyrazit v 8 hodin na cestu trvající 40 minut. Možná se to zdá jako dlouhá doba, ale cesta metrem se dala využít ke čtení novin.

Navštěvoval jsem dvě třídy, dopolední a odpolední, kde bylo 10 až 15 studentů, žádný Čech ani Slovák. Ideální stav pro intenzivní studium. Po 6 hodinách výuky, jsem navštěvoval večerní Free classes, které byly také od English Studia, ale v jiné lokalitě (5minut chůze na rohu Bloomsbury Square a Great Russell St). Ve třídách jsme byli dobrá parta lidí, tudíž byla výuka velice zábavná…

Studijní pobyt jsem si velice užil, jak po stránce zdokonalování se v cizím jazyce tak i relaxu a poznávání krásného města. Byly to efektivně využité dva týdny nabité výukou a zážitky s novými přáteli.

Tímto bych chtěl poděkovat týmu lidí z Czech-us za zprostředkování a vyzvat další zájemce dobrodružství! Děkuji!

…možná by to stačilo kratší, ale řekl jsem si, že zkrátit se to dá vždycky. S pozdravem *Vít CHAURA

Comments

comments

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail