The English Studio, Londýn – Sandra Kocmanová, leden 2013 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Pobytem v Anglii s agenturou Czech Us jsem prakticky vyhrála několikrát. Prvním impulzem byla vyhraná soutěž o studijní pobyt tam, a jelikož jsem v Anglii byla několikrát a tu zemi miluji, výhrou se mi splnilo přání, kterému jsem intenzivně dodávala energii.


Londýn - Kocmanová

Co se týče pobytu konkrétně, byl to zážitek, na který budu vzpomínat celý život. Už cesta tam, kterou jsem absolvovala předtím už několikrát, byla nezapomenutelná. Najít, jak se dostat tam, kam potřebuji a najít domov paní, u které jsem bydlela, byl blázinec. Překvapilo mě, kolik Londýňanů v sobotu večer cestuje, i to, jak se snaží naprosto neznámí mladíci pomoci ztracené cizince. Vše jsem ale přežila bez úhony a dům mé hostitelky také nebyl přepaden neznámými bandity. Paní byla velice milá, komunikativní a tolerantní k mé angličtině. Po večerech jsme si povídaly a výborně jsme si rozuměly. Vždy bylo téma, o kterém jsem se s ní mohla bavit a vždy mi ráda pomohla ohledně situací pro ni v Londýně běžných. Co se týče školy, první den se neobešel bez malých nedorozumění, ale postupem času se ze školy stala úžasná záležitost, kam jsem se každý den těšila. Poznala jsem spoustu úžasných lidí a tím i zjistila, že moje angličtina není tak tragická, jak jsem si zprvu myslela. Během pobytu jsem se naučila Angličanům lépe rozumět, učitel Gill Cruz byl velice zábavný a hodiny s ním byly opravdu neobyčejné. Kromě školy jsme se se spolužáky scházeli i po ní na různých akcích ve městě nebo v jejich bytě. A co dělat po škole? Času byla spousta, takže jsem téměř na každý den měla něco vymyšleného. Nejlepším zážitkem pro mě byla návštěva filmových studií Warner Bros. Pictures, kde se natáčely filmy o Harrym Potterovi. Na ten moment rozhodně nezapomenu, jak úžasné bylo vidět všechny ty věci ze světa, ve kterém jsem prakticky vyrůstala. Další možností, jak si užít volného času je např. Tate modern gallery nebo klasické londýnské památky.

Co dodat nakonec? Zážitek vynikající, splnilo se mi přání, a rozhodně jsem v Anglii nebyla naposledy. Škoda jen, že to trvalo tak krátce.

Sandra Kocmanová

Comments

comments

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail