The English Studio, Londýn – Kristýna Odložilová, červen 2011 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Ve dnech od 11. června 2011 do 15. července 2011 jsem absolvovala zahraniční jazykový kurz ve Velké Británii, přesněji v Londýně. Zprostředkovatelem tohoto kurzu byla pražská agentura Czech-us. Tato agentura měla za úkol zajistit mi jazykový kurz v jazykové škole The English Studio, zajistit mi práci po skončení studia a obstarat ubytování.

Do školy jsem nastoupila dne 13. června 2011 v jedné ze dvou poboček přímo v centru Londýna, přesněji v Shepherds Bush. Byla jsem zařazena do příslušné skupiny na základě testů, které jsem vykonávala ještě doma v České republice. Výuka byla intenzivní a na vysoké úrovni a probíhala od pondělí do pátku od 8:15 do 11:30 (hodiny jsou přibližné). Zde jsme probírali veškerou gramatiku. Od 12:30 do 13:30 následovala hodina konverzace na určité téma. Celkem se nám střídali dva učitelé. Materiály pro přípravu si studenti kupovali formou učebnice. Tato možnost se doporučuje studentům, kteří na škole studují vice jak 6 týdnů. Já jsem obdržela materiál formou kopie. Učitelé byli rodilí angličané s perfektním přízvukem a ochotou nám vysvětlit probíranou látku. Po dvou týdnech intenzivní výuky jsem psala testy za příslušný semestr. Semestr má 6 týdnů výuky angličtiny. Já jsem vstoupila do rozběhlého kurzu a testy jsem zvládla na 76 %. Na základě těchto testů jsem byla přeřazena do vyšší třídy. Škola má 9 stupňů obtížnosti anglického jazyka. Já jsem se pohybovala mezi 4. a 5. stupněm. Po čtyřech týdnech výuky mi škola nabídla studovat o jeden týden navíc, jelikož vznikly menší nepříjemnosti. Studovala jsem tedy celkově 5 týdnů, z toho 1 týden zdarma. Zde, ve škole jsem poznala mnoho studentů z různých zemí. Nejvíce jsem si rozuměla se studenty z jižní Ameriky, např. z Kolumbie, Venezuely a Brazílie, ovšem velmi dobrými kamarády byli i studenti z Turecka.

Tuto školu můžu vřele doporučit. Nejen z hlediska výuky, ale také z hlediska vztahů. Jak učitelé, tak recepční jsou velmi příjemní a snaží se porozumět všem studentům. Ovšem největším zážitkem byli přátelé z různých koutů světa. Na zážitky s nimi nikdy nezapomenu a ani mi je nikdy nikdo nevezme.

Kristýna Odložilová
The English Studio

Comments

comments

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail