Semináře pro SŠ a VOŠ

Máme osobní zkušenosti z práce v USA (práce plavčíka, číšníka, práce s dětmi v kempu), Velké Británie, jazykových kurzů po celém světě, studia v zahraničí a mnoho dalších. O všechny naše zkušenosti se rádi podělíme. V současnosti nabízíme středním školám tyto semináře:

Baltimore City Délka: 45 minut Jazyk: CZ, EN
Baltimore je 20. největší město v USA. Centrum města, slavný přístav a pevnost Fort McHenry dělají z Baltimoru jedno z nejhezčích amerických měst. Na druhou stranu právě Baltimore je jedním z nejnebezpečnějších měst v USA.
Život na černošském předměstí / Surrounded by Afro-Americans Délka: 45 minut Jazyk: CZ / EN
Přechod z jedné kultury do další může být trošku šok. Jak přesně ale vypadá přechod z České republiky do černošského předměstí v USA?
Během přes Washington, D.C. / Run DC! Délka: 45 minut Jazyk: CZ / EN
Washington DC je Paříží Ameriky. Zde si přijdou na své i milovníci joggingu. Proběhnout se od Capitolu až k památníkům slavných prezidentů je nejen sportovní, ale i kulturní zážitek. V DC jsou i obrovské univerzitní kampusy Georgetown nebo Maryland University, které nabízí přednášky i širší veřejnosti. Zde se lze setkat s prezidenty světových institucí.
Plavčík v USA / Lifeguarding in USA Délka: 60 minut Jazyk: CZ / EN
Plavčík v České republice je většinou někdo, o kom ani nevíte, že na bazénu je. V USA je práce plavčíka jiná. Ale co z plavčíka dělá skvělou práci, je možnost opalovat se celé léto, cestovat po USA a poznávat americkou kulturu.
Jak napsat životopis? Délka: 45 minut Jazyk: CZ
Klíčem k získání dobrého zaměstnání v ČR i v zahraničí je zajímavý a správně sestavený životopis. Jenom tento rok nám přes ruce prošly na dva tisíce životopisů, dobré byly jen desítky. Součástí semináře je i konzultace životopisů žáků.
Studium v Dánsku / Study in Denmark Délka: 50 minut Jazyk: CZ / EN
Občané České republiky mohou zdarma studovat v Dánsku v angličtině. Dánský vzdělávací systém využívá v praxi metodu „škola hrou“, a proto je jedním z nejlepších na světě.
Seminář: Studium a práce v zahraničí Délka: 80 minut Jazyk: CZ
Tento seminář seznamuje studenty s jejich možnostmi studia a práce v zahraničí. Zaměřuje se na studium vysokých a středních škol v Evropě i v zámoří a na práci v Evropě, USA, Austrálii, na Novém Zélandu a v Kanadě.
Kurz první pomoci zážitkem Délka: 4 nebo 8 hodin Jazyk: CZ / EN
Naše kurzy první pomoci se zaměřují na praktickou první pomoc. Každý kurz doprovází ukázky na figurínách, oživování pomocí defibrilátoru, případně první pomoc v terénu. Máme dostatečný počet figurín, aby všichni žáci měli možnost si první pomoc vyzkoušet. Školení provádí zkušení lektoři s českými a americkými certifikacemi. Cena kurzu se odvíjí dle počtu studentů, délky kurzu a specifických požadavků. 4hodinový kurz se pohybuje od 200 Kč / žák, osmihodinový od 300 Kč / žák. Pro přesnou kalkulaci nám napište.

Všechny semináře (kromě kurzů první pomoci) jsou ZDARMA! Semináře jsou bezesporu zajímavé zpestření výuky různých předmětů. Jsme je schopni odpřednášet i v anglickém jazyce. Úroveň AJ se snažíme přizpůsobit skupině, ke které mluvíme.

Máte-li o seminář zájem, napište nám na e-mail michal.blazek@czech-us.cz nebo volejte na 777 721 763. Kvůli úspoře nákladů se snažíme pořádat více seminářů v jedné oblasti najednou, proto nám, prosím, pište alespoň 14 dní před plánovaným konáním semináře.

Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail