Servírka

Program Work & Study unikátním způsobem kombinuje studium s prací. Ve srovnání s programem Working Holiday je program Work & Study dostupný i občanům jiných států než je Česká a Slovenská republika. Nabízí i možnost v Kanadě pracovat pro lidi starší 35 let.

Nezávazná registrace na události zde:

Registrujte se na událost právě teď! Upozorníme vás na konání, budeme vám zasílat relevantní informace a budeme vám držet místo.Přejděte na událostiK tomuto programu pořádáme i webináře. Registrujte se zde

Podmínky pro účast v programu [nahoru]

1. 6. 2014 došlo k výraznému omezení v programu. Studenti jazykových škol nadále nemají nárok na pracovní povolení. Program je tedy omezen na odborné kurzy, college a univerzity (více na našem blogu). Další podmínky si již stanovují samotné školy. Rozhodující podmínkou pro účast je většinou vaše motivace. Chcete-li do Kanady opravdu vycestovat, nalezneme vám kurz/college/univerzitu, která vám tento sen pomůže uskutečnit.

Odborný kurz vs. College vs. Univerzita [nahoru]

Jak již bylo řečeno, od 1.6. nelze v rámci programu Work and Study studovat jazykový kurz. Je nutné vybrat si z nabídky odborných kurzů, colleges nebo univerzit.

  • Odborný kurz – jazykové školy zůstaly věrné Coop programům (oficiální název programu Work and Study), jenom již nestudujete jazyk, ale odborný kurz – např. Business, Hospitality, Marketing, Managemet, Customer Service, Finance a další. Minimální délka programu je půl roku (12 týdnů práce a 12 týdnů studia).
  • Colleges by se daly přirovnat k českým vyšším odborným školám. Hlavním rozdílem pak zůstává kvalita dosaženého vzdělání. Typicky tyto školy nabízejí diplomové či certifikační programy, orientované především na praktické a technologické obory. Délka studia je v závislosti na programu 1 – 3 roky, včetně praxe. Klasické studium je z oblasti IT, managementu, marketingu, hospitality, apod. Programy mají vypsané začátky 2-3krát v průběhu celého roku.
  • Univerzity – Dosáhnout nejvyššího možného vzdělání v Kanadě je bohužel pro většinu českých studentů finančně velmi náročné. Ovšem právě vysokoškolským studentům změna přináší největší úlevu. Nadále neexistuje omezení pracovního povolení na práci „ on Campus“ a pracovat mohou od začátku svých studií. Po absolvování školy navíc mají nárok na graduation work permit, tedy otevřené pracovní povolení na dobu stejnou jako byla délka studia samotného.

Náklady konkrétních variant naleznete v sekci Ceník

Video účastníků programu Work and Study (ještě před 1.6.2014):

Pracovní pozice [nahoru]

Pracovní pozice se odvíjí především od vaší úrovně anglického jazyka a předchozích zkušeností. Většina účastníků programu získává zaměstnání v oboru gastronomie / hotelnictví, která je placená. V případě vynikající angličtiny vám naši partneři naleznou stáž v oboru vašeho zájmu, která je neplacená, ale získáte jedinečnou pracovní zkušenost.

Samozřejmě, nejste nijak limitováni najít si odbornou placenou pozici. Pokud si vyberete možnost studia na college nebo univerzitě, máte větší šanci, že uspějete. U krátkodobých pobytů na odborných kurzech je budete pravděpodobně vykonávat manuální práci.

Mzda za práci je individuální na základě společnosti, kde pracujete. Všechny společnosti jsou vázány minimální mzdou, která je ve Vancouveru i Torontu 10,25 CAD / hodina, v přepočtu cca 200 Kč.

Vancouver SELC skupinka

Více informací [nahoru]

Odhadované náklady naleznete v sekci Ceník.

Pro více informací kontaktujte e-mailem Martinu Pospíšilovou z našeho brněnského klientského centra, telefonicky pak na čísle 773 960 287.

Zveřejnili jsme speciální manuál Kanada „Průvodce pro přežití“ od našich specialistů!, který vám rovněž pomůže se startem v Kanadě.“

 

Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Work & Study Canada
Martina Pospíšilová Work & Study Canada: 773 960 287

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail