Spustili jsme registrace na druhý ročník letní školy. Získej ECTS kredity během léta! Více na EuropeanSummerSchool.com Spustili jsme registrace na druhý ročník letní školy. Získej ECTS kredity během léta! Více na EuropeanSummerSchool.com

Caribou Crossing

Program Working Holiday Canada umožňuje českým a slovenským občanům získat cenné pracovní zkušenosti, zlepšit jazykové dovednosti a poznat kanadskou společnost a kulturu. V Kanadě je možné strávit až 12 měsíců. Unikátnost programu tkví v jeho flexibilitě. Víza pro tento program umožňují v Kanadě žít, pracovat i cestovat, přičemž je možné z Kanady kdykoliv odjet a znovu se vrátit (za předpokladu, že jsou víza stále platná). Tato víza je možné získat pouze jednou za život. Pokud si Kanadu zamilujete, je možné si prodloužit pobyt o další rok prostřednictvím stáže u vašeho zaměstnavatele.

Program práce v Kanadě je uzavřen. Aktuálně pro vás domlouváme nové podmínky na další sezonu s partnery v Kanadě. O víza Work and Study je stále možné žádat, začněte nezávaznou registrací.

Nadcházející události: JobFair Španělsko 2017

20.2.2017

Plánujete strávit léto 2017 prací u moře? Tak s námi pojďte na JobFair Španělsko 2017 a setkejte se face to face se svým budoucím zaměstnavatelem.

Přejděte na událostiK tomuto programu pořádáme i webináře. Registrujte se zde

Akční nabídky [nahoru]

Pokud máte ale platná víza Working Holiday Canada (Port of Entry Letter of introduction) a hledáte pracovní umístění, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám práci a ubytování v Kanadě zajistíme dopředu ještě před vaším odletem z ČR. Bližší informace na m.pospisilova@czech-us.cz

Podmínky pro účast v programu [nahoru]

Pro získání víz je nutné splnit následující podmínky:

 • věk 18 – 35 let (včetně)
 • občan České nebo Slovenské republiky (kvóty víz pro ČR a SR se liší, podmínkou pro účast je dostupnost víz, která je v ČR vyšší)
 • čistý trestní rejstřík
 • finanční krytí na pobyt min. 2500 CAD – tato částka je oficiálně deklarovaná kanadskou vládou
 • cestovní pojištění na celou dobu pobytu v Kanadě

K žádosti o víza je nutné doložit patřičné dokumenty. Záleží na vás, jak si program poskládáte. Asistence s vyřízením víz je v rámci programu Kanada pro klienty poskytována zdarma.

Od nás dostanete:

 • konzultaci a opravu životopisu
 • přípravu na pracovní pohovory
 • profesní poradenství
 • zajistíme Vám jazykový kurz nebo pracovní umístění ve městech či horských hotelech/resortech/lyžařských střediscích.
 • dozvíte se, co vše je potřeba udělat před odjezdem z ČR
 • předodletovou orientaci (informace ohledně odletu, založení bankovního účtu, osobního čísla SIN, života v Kanadě)
 • asistenci během celého pobytu.

Víza do Kanady pro rok 2016 [nahoru]

Žadatelé o víza programu Zažijte Kanadu budou žádat online.

Bennet Lake

Pracovní pozice v Kanadě  [nahoru]

Zajištěná pracovní pozice není podmínkou pro získání víz. Je tedy možné hledat pracovní pozici až po příjezdu do Kanady. Díky našemu úsilí a informacím, účastníci programu nacházejí pozice v restauracích, kafeteriích, barech, obchodech a recepcích hotelů nebo business center.

Varianty hledání práce lze i kombinovat. Práci si můžete nejdříve hledat sami na základě našich doporučení, a pokud byste neuspěli, lze využít našich partnerů v Kanadě.

Většina našich účastníků využívá při hledání pozice služeb našich partnerů v Kanadě, kteří vám pozici naleznou v rozsáhlé síti svých kontaktů na základě vašich požadavků, zkušeností a jazykové úrovně. Varianty jsou následující:

Práce v horských resortech (Resort program)

Krásy kanadské přírody jde obdivovat i odjinud než z pohovky v ČR. Naši partneři nabízejí i práci v četných resortech s okouzlujícím okolím, přátelskými Kanaďany a turisty. Účastníci převážně pracují v hotelech v horských městečkách Jasper, Banff a Panorama. Pozice jsou hlavně v oblasti pohostinství a hotelnictví. Rovněž můžete pracovat přímo pro lyžařská střediska Kicking Horse, Lake Louise, Norquie a Panorama například jako vlekaři. Umístění na danou pozici a středisko záleží na vaší jazykové vybavenosti a předešlých pracovních zkušenostech.

1. varianta: Job Fair

Aktuálně pro vás domlouváme nové podmínky na další sezonu s partnery v Kanadě. Termín podzimního Job Fairu bude zveřejněn již brzy!

Každoročně pořádáme pro zájemce o práci v horských městech/resortech v Kanadě veletrh práce, kdy se mohou přímo u nás v kanceláři setkat s kanadskými zaměstnavateli. Kanadští zaměstnavatelé si zaměstnance vyberou na základě osobního pohovoru. Tento rok se job fairu účastní tři zaměstnavatelé z  Jasperu, Banffu a Panorama.

Práce v nádherném Jasperu v Kanadě

Práce v srdci jednoho z nejstarších národních parků v Kanadě – Banff

2. varianta: Skype pohovor

Zástupce našich partnerů se s Vámi spojí přes skype a následně Vám nabídne vhodného zaměstnavatele v Kanadě. Odjíždíte do Kanady s jistou prací.

Práce ve městech (City placement)

Díky této variantě můžete pracovat ve velkých městech zejména v  olympijském Vancouveru, multikulturním Torontu či chladnější Calgary. Pracovní umístění jsou nejčastěji na různých pozicích v kavárnách a restauracích.

Van Stanley Park

Stáž v oboru (Internship)

Získejte praktické zkušenosti ve vašem oboru a zjednodušte si  postavení na pracovním trhu.  Co můžete očekávat? Umístění na pozici ušitou na míru, cenné zkušenosti z prostředí zahraniční firmy, angličtinu v oboru a získání praktických zkušeností v dané oblasti. Umístění na neplacenou stáž je převážně v lokalitě Vancouver a okolí.

Odměna za práci

Mzda se odvíjí od vašeho zaměstnavatele a vaší pracovní smlouvy. Všeobecně všichni zaměstnavatelé respektují minimální mzdu. Při práci v resortech získáte v rámci zaměstnání další benefity např. půjčení kánoe, možnost využití sportovních center, raftování, lyžařskou permanentku či finanční bonus na konci sezóny.

 • provincie Ontario (Toronto) – 11,25 CAD (v závislosti na aktuálním kurzu cca 210 Kč)
 • provincie Britská Kolumbie (Vancouver) – 10,45 CAD (cca 195 Kč)
 • provincie Alberta (Calgary) – 11,20 CAD (cca 205 Kč)
 • provincie Yucon ( Whitehorse) – 10,86 CAD (cca 200 Kč)
 • Northwest Territories – 12,50 CAD (cca 230 Kč)

Je pravděpodobné, že vaše mzda bude vyšší než minimální mzda, nebo se bude v průběhu vašeho působení na pozici zvyšovat. Z dané mzdy budou strženy daně, které se liší dle provincií. O vrácení části odvedených daní si můžete zažádat.

Pracujte a žijte rok v Kanadě, v jedné z nejúžasnějších zemí světa. Získejte zážitky, na které budete vzpomínat celý život.

Více informací [nahoru]

Zveřejnili jsme speciální manuál Kanada „Průvodce pro přežití“ od našich specialistů, který vám rovněž pomůže se startem v Kanadě.

Dále se podívejte na Ceník programu a Reference bývalých účastníků.

 

Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Martina Pospíšilová
Working Holiday Canada Martina Pospíšilová: 773 960 287
Klára Palečková
Work and Study Canada Klára Palečková: 773 919 501

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail