Caribou Crossing

Program Working Holiday Kanada je pro tuto sezonu uzavřen. Plánujete-li i přesto vycestovat, využijte varianty Work and Study Canada anebo Práce v Londýně či Španělsku.

POKUD MÁTE PLATNÉ VÍZUM, neváhejte nás kontaktovat a rádi Vám zajistíme ubytování a pracovní umístění ještě před odjezdem do Kanady. Nábory na pracovní pozice na toto léto jsou v plném proudu. Nepropásněte svou šanci!

Program Working Holiday Canada umožňuje českým a slovenským občanům získat cenné pracovní zkušenosti, zlepšit jazykové dovednosti a poznat kanadskou společnost a kulturu. V Kanadě je možné strávit až 12 měsíců. Unikátnost programu tkví v jeho flexibilitě. Víza pro tento program umožňují v Kanadě žít, pracovat i cestovat, přičemž je možné z Kanady kdykoliv odjet a znovu se vrátit (za předpokladu, že jsou víza stále platná). Tato víza je možné získat pouze jednou za život. Pokud si Kanadu zamilujete, je možné si prodloužit pobyt o další rok prostřednictvím stáže u vašeho zaměstnavatele.

Program je otevřen, začněte nezávaznou registrací do programu a rádi s Vámi probereme možnosti vycestování.

Nezávazná registrace na události zde:

Registrujte se na událost právě teď! Upozorníme vás na konání, budeme vám zasílat relevantní informace a budeme vám držet místo.

Akční nabídky [nahoru]

Pokud máte ale platná víza Working Holiday Canada (Port of Entry Letter of introduction) a hledáte pracovní umístění, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám práci a ubytování v Kanadě zajistíme dopředu ještě před vaším odletem z ČR. Bližší informace na m.pospisilova@czech-us.cz

Podmínky pro účast v programu [nahoru]

Pro získání víz je nutné splnit následující podmínky:

 • věk 18 – 35 let (včetně)
 • občan České nebo Slovenské republiky (kvóty víz pro ČR a SR se liší, podmínkou pro účast je dostupnost víz, která je v ČR vyšší)
 • čistý trestní rejstřík
 • finanční krytí na pobyt min. 2500 CAD – tato částka je oficiálně deklarovaná kanadskou vládou
 • cestovní pojištění na celou dobu pobytu v Kanadě

K žádosti o víza je nutné doložit patřičné dokumenty. Záleží na vás, jak si program poskládáte. Asistence s vyřízením víz je v rámci programu Kanada pro klienty poskytována zdarma.

Od nás dostanete:

 • konzultaci a opravu životopisu
 • přípravu na pracovní pohovory
 • profesní poradenství
 • zajistíme Vám jazykový kurz nebo pracovní umístění ve městech či horských hotelech/resortech/lyžařských střediscích.
 • dozvíte se, co vše je potřeba udělat před odjezdem z ČR
 • předodletovou orientaci (informace ohledně odletu, založení bankovního účtu, osobního čísla SIN, života v Kanadě)
 • asistenci během celého pobytu.

Víza do Kanady pro rok 2017 [nahoru]

Žadatelé o víza programu Zažijte Kanadu budou žádat online. Možnost registrací do poolu v sezoně 2017 je od 17. října 2016. Novinky a informace najdete zde.

Bennet Lake

Pracovní pozice v Kanadě  [nahoru]

Zajištěná pracovní pozice není podmínkou pro získání víz. Je tedy možné hledat pracovní pozici až po příjezdu do Kanady. Díky našemu úsilí a informacím, účastníci programu nacházejí pozice v restauracích, kafeteriích, barech, obchodech a recepcích hotelů nebo business center.

Varianty hledání práce lze i kombinovat. Práci si můžete nejdříve hledat sami na základě našich doporučení, a pokud byste neuspěli, lze využít našich partnerů v Kanadě.

Většina našich účastníků využívá při hledání pozice služeb našich partnerů v Kanadě, kteří vám pozici naleznou v rozsáhlé síti svých kontaktů na základě vašich požadavků, zkušeností a jazykové úrovně. Varianty jsou následující:

Práce v horských resortech (Resort program)

Krásy kanadské přírody jde obdivovat i odjinud než z pohovky v ČR. Naši partneři nabízejí i práci v četných resortech s okouzlujícím okolím, přátelskými Kanaďany a turisty. Účastníci převážně pracují v hotelech v horských městečkách Jasper, Banff a Panorama. Pozice jsou hlavně v oblasti pohostinství a hotelnictví. Rovněž můžete pracovat přímo pro lyžařská střediska Kicking Horse, Lake Louise, Norquie a Panorama například jako vlekaři. Umístění na danou pozici a středisko záleží na vaší jazykové vybavenosti a předešlých pracovních zkušenostech.

1. varianta: Job Fair

Každoročně pořádáme pro zájemce o práci v horských městech/resortech v Kanadě veletrh práce, kdy se mohou přímo u nás v kanceláři setkat s kanadskými zaměstnavateli. Kanadští zaměstnavatelé si zaměstnance vyberou na základě osobního pohovoru. Tento rok se job fairu účastní tři zaměstnavatelé z  Jasperu, Banffu a Panoramy.

Práce v nádherném Jasperu v Kanadě

Práce v srdci jednoho z nejstarších národních parků v Kanadě – Banff

2. varianta: Skype pohovor

Zástupce našich partnerů se s Vámi spojí přes skype a následně Vám nabídne vhodného zaměstnavatele v Kanadě. Odjíždíte do Kanady s jistou prací.

Práce ve městech (City placement)

Díky této variantě můžete pracovat ve velkých městech zejména v  olympijském Vancouveru, multikulturním Torontu či chladnější Calgary. Pracovní umístění jsou nejčastěji na různých pozicích v kavárnách a restauracích.

Van Stanley Park

Stáž v oboru (Internship)

Získejte praktické zkušenosti ve vašem oboru a zjednodušte si  postavení na pracovním trhu.  Co můžete očekávat? Umístění na pozici ušitou na míru, cenné zkušenosti z prostředí zahraniční firmy, angličtinu v oboru a získání praktických zkušeností v dané oblasti. Umístění na neplacenou stáž je převážně v lokalitě Vancouver a okolí.

Odměna za práci

Mzda se odvíjí od vašeho zaměstnavatele a vaší pracovní smlouvy. Všeobecně všichni zaměstnavatelé respektují minimální mzdu. Při práci v resortech získáte v rámci zaměstnání další benefity např. půjčení kánoe, možnost využití sportovních center, raftování, lyžařskou permanentku či finanční bonus na konci sezóny.

 • provincie Ontario (Toronto) – 11,25 CAD (v závislosti na aktuálním kurzu cca 210 Kč)
 • provincie Britská Kolumbie (Vancouver) – 10,45 CAD (cca 195 Kč)
 • provincie Alberta (Calgary) – 11,20 CAD (cca 205 Kč)
 • provincie Yucon ( Whitehorse) – 10,86 CAD (cca 200 Kč)
 • Northwest Territories – 12,50 CAD (cca 230 Kč)

Je pravděpodobné, že vaše mzda bude vyšší než minimální mzda, nebo se bude v průběhu vašeho působení na pozici zvyšovat. Z dané mzdy budou strženy daně, které se liší dle provincií. O vrácení části odvedených daní si můžete zažádat.

Pracujte a žijte rok v Kanadě, v jedné z nejúžasnějších zemí světa. Získejte zážitky, na které budete vzpomínat celý život.

Více informací [nahoru]

Zveřejnili jsme speciální manuál Kanada „Průvodce pro přežití“ od našich specialistů, který vám rovněž pomůže se startem v Kanadě.

Dále se podívejte na Ceník programu a Reference bývalých účastníků.

 

Reference

Prohlédněte si reference od našich klientů v sekci reference Kanada.


Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail