Reference Kanada

Nezávazná registrace na události zde:

Registrujte se na událost právě teď! Upozorníme vás na konání, budeme vám zasílat relevantní informace a budeme vám držet místo.

Reference od Josefa Plíška

Ahoj Martino, už je to skoro dva měsíce, co jsem přijel do Kanady. Je to jedna z mých nejlepších zkušeností a strašně si to tu užívám. Tímto bych chtěl poděkovat Czech-us za zprostředkování práce a sdílení spousty užitečných informací.

Tady přikládám odkaz na video, které jsem natočil během prvního měsíce v Banffu. Budu rád za sdílení videa a doufám že i někoho inspiruje.

děkuji a na shledanou Josef — účastník Resort Program


Reference od Patrika Paroubka

Dobrý den Martino,
V Kanadě je to úžasné a moc děkuji za pomoc s vyřízením víz. V práci jsou super lidi a vše je bez problémů, trochu jsem vylepšil svojí angličtinu, ale stále to není ono, tak doufám, že se to časem poddá. Čas tu rychle plyne a už jsem něco procestoval. Před dvěma dny přijela Češka Nikola, také sem cestovala přes Czech-us a pracuje ve stejném hotelu. Tak konečně nějaký Čech přijel. Posílám pár fotek.

S pozdravem, Patrik Paroubek — účastník Resort Program


Reference od Michaely M.

Dobrý den,
minulý rok v srpnu jsem odletěla přes Frankfurt do Vancouveru a odstartovala tak moje další etapa života za velkou louží. Od vás, z doslechu, z referencí a pročtených diskusí jsem byla připravena snad na vše a tak i když občas nešlo vše hladce, snažila jsem se zůstat pozitivní a brát i špatnou zkušenost jako zkušenost, která se bude hodit. Líbil se mi rychlý sled událostí po mém příletu a to díky vašemu programu. Na druhý den jsem byla pozvána na úvodní schůzku v Internex, kde mi na další den domluvili pracovní pohovor v kavárně, kam jsem hned po víkendu nastoupila na trénink a kde pracuji dodnes. Vancouver je skvělé multikulturní město a život zde si nemohu vynachválit. Tímto mohu za mne Vancouver jen doporučit a stejně tak i program od Czech-us. Děkuji 🙂

S pozdravem, Michaela, účastník programu City Placement — Vancouver


Reference od Lukáše Mihuly

Ahoj týme Czech-us,
píšu z Kanady z Calgary, kde už žiji druhým rokem. Tuto životní zkušenost jsem získal hlavně díky vaší práci a chtěl bych vám za vše velmi poděkovat. Hlavně manažerce programu Martině Pospíšilové za nesmírnou trpělivost a pracovní nasazení při pomoci s mými kanadskými vízy. Všem mohu Czech-us agenturu jen a jen doporučit a já osobně jsem vám velmi vděčný za vše. Díky a směle dál, měníte životy k lepšímu. Live better, live smarter — travel.

S pozdravem, Lukas M.


Reference od Lukáše Vlka

Zdravím!
tak jsem stále naživu a užívám si to tu naplno 🙂
zasílám pár fotek a video.

Mějte se krásně, Lukáš

Většina fotek je z oslav Canada Day, stejně tak, jako následující video…


Reference od Honzy

Mám se naprosto skvěle. Nevím, jak často Vám tohle lidé píšou, ale mně tento roční „výlet“ naprosto změnil život. A za to Vám děkuji!
Projeli jsme s kamarády i několik států USA, polovinu Mexika, takže mám rozhodně na co vzpomínat.
Kdyby mi někdo před třemi lety řekl, že ve 20 letech procestuji skoro celou Severní Ameriku, asi bych si poklepal na čelo, ale teď… 😄

Děkuji
Jan


Fotky od Lucky a Martina z Jasperu

Fotky od Lucky a Martina z Jasperu.

Fotky od Lucky a Martina z Jasperu.

 


Email od Lenky

Ahoj, chtěla bych se s Vámi podělit o mé zážitky z pobytu v Kanadě v rámci Working holiday. 🙂

Letěla jsem z Prahy, přes Frankfurt a Vancouver do Edmontonu, a poté jsem druhý den jela Sundogem do Jasperu. Po příjezdu do Japeru jsem si vyzvedla na recepci hotelu informační materiály a klíče od ubytovaní. Bydlela jsem hned za hotelem, kde jsem měla pracovat, takže se vstáváním a chozením do práce jsem neměla žádný problém. 🙂 Hned druhý den po příjezdu jsme měli informační schůzku, kde nám řekli veškeré potřebné informace a seznámili jsme se s ostatními spolupracovníky. Během dne jsem si ješte stihla projít město (Jasper má 2 hlavní ulice, takže to nebylo tak težké 🙂 ), otevřít si účet v bance ( v Jasperu jsou 4, je proto lepší si je předem obejít a zeptat se na podmínky jaké nabízejí) a koupit si telefon.

Jasper je vyloženě turistické městečko, kde sehnat práci není problém, v létě se hodí každá pomoc. Práce v houskeepingu má výhodu, že je pravidelná a v letní sezóně máte zajištěno 8 a více prac. hodin denně, 6 dní v týdnu.

Příroda kolem Jasperu je úchvatná, ať se vydáte jakýmkoliv směrem, vždy na něco narazíte. Jezera jsou neskutečně průzračná a trasy jsou udržované, a výhledy s vrcholků hor a vyhlídek je dechberoucí.

V Jasperu se zná každý s každým a místní obyvatelé nemají problém Vám kdykoliv pomoc nebo si jen tak popovídat. Každého přijmou mezi sebe. Jasper je bezpečné místo, není problém vyjít si i pozdě v noci.

Jasper můžu stoprocentně doporučit, tolik skělých lidí co jsem potkala a zážitků co jsem zažila, bych nikde jinde nezažila. 🙂

Takže kdo se ještě rozmýšlíte, tak neváhejte a vyražte. Stojí to za to a byla by škoda o to přiijít. 🙂

Lenka


Email od Radima a Dagmar

Dobrý den,
zdravíme z Kanady. Užíváme rok práce a výletování tady v Kanadě. Zde vám zasílám naše poslední video z výletu.

Radim a Dagmar


Email od Leoše

Dobrý den,

poslušně hlasím, že jsem dorazil do Calgary, prošel jsem přes imigrační kontrolu dostal jsem dokonce i víza a neztratil jsem se v Calgary, když jsem hledal hotel. 😀
Děkuji za perfektní přípravu jak Vám, tak Tereze i kolegyni co zařizuje letenky. Vše bylo jak mělo. Dokonce možná lépe. 😀

S pozdravem
Leoš


Email od Ivany

Dobrý den,

sice nevím jestli je to po 14 dnech ale snaha se cení. Strašně moc Vám děkuji za tu možnost že jste mi pomohli se sem podívat, sem nad míru spokojená, nejde ani slovy popsat jak je to nádherná země ale to nejspíš sama víte 🙂 Ta ochota lidí všude kolem, a jak sou kamarádský se také nedá popsat to není jak u nás v česku. Ty nervy a lítání kolem toho za to určitě stálo, jak jste říkala kdyby to šlo už teď vím že bych tu zůstala dál.
V práci spokojená, lepší sem snad ani nemohla dostat a to sem z toho měla takový strach.

A především děkuji za pomoc při hledaní kufrů, já už jen doufám že se mě tu další a nebo podobný malér nestane.

S pozdravem
Ivana


Fotky od Adély z Banffu

adela2

adela1

Adélo děkujeme za fotky z Banffu!


E-mail od Lenky a Jirky

Dobrý den,

Minulý rok jsme začali pracovat v květnu a skončili jsme na konci října (podle smlouvy) a na zimu jsme se přestěhovali do Canmore, kde jsme pracovali ve fast foodu. Canmore na nás nepůsobil tak dobře jako Jasper. Je to větší město, více hluku, aut a je mnohem anonymnější, takže nepůsobí tak rodinně jako Jasper. I najít práci tam bylo složitější. Pak jsme v březnu cestovali po západě USA a od 1. dubna tohoto roku jsme se zase na posledních 27 pracovních dní vrátili do Jasperu. Důvod byl jasný – máme to tu moc rádi, a tak jsme se chtěli s Kanadou rozloučit právě v Jasperu.

Stále jsme dělali housekeeping a brácha byl občas i houseman. Jinak můj hlavní hotel byl Chateau a jeho Marmot, ale často jsme během léta hotely střídali a pracovali i na jiných (Lobstik, PLR a já dokonce i dvakrát na Pocahontas). Našli jsme si tu i druhou práci, což vůbec není těžké. V sezoně je tu každá pomoc dobrá.

Jasper jednoznačně doporučujeme všem, kteří milují přírodu a divočinu. Je to opravdu nádherné městečko a už teď víme, že se tu jednou jako turisti vrátíme. Bude nám to jednoznačně chybět. Je to určitě zatím nejkrásnější místo, které jsme v životě navštívili.

Jinak domů odlétáme zítra večer, takže se chystáme na „kulturní šok“.

Děkujeme za veškerou pomoc při získávání víz a doufáme, že budete mít hodně spokojených zákazníků.

Lenka & Jirka


E-mail od Radka Pavlíka

Dobrý den,

rok je pomalu pryč a všechny skvěle i špatné věci, které se mi tady v tomhle uzasnym městě (Vancouver) staly, budou jen vzpomínkou, nikdy na to nezapomenu, byl to můj nejlepší rok a nejlepší rozhodnutí, které jsem snad kdy udělal, odjel jsem sám, ale přijedu domu s tím, že mám po světě nové kamarády, které rozhodně v budoucnu navstivim, zlepšil jsem si jazyk, poznal novou zemi a skvěle lidi.

Chtěl bych Vám i celému týmu Czech-us poděkovat za pomoc a asistenci, která mi umožnila být v téhle nádherné zemi. Rozhodně až se vrátím, kamarádům, kteří budou u piva slintat z mých zážitků, 🙂 doporucim WH Canada a také rozhodně doporucim Vás Czech-us 🙂

Radek Pavlík


E-mail od Lucie Höfferové – Jasper

Jinak když mám možnost shrnout moje působení v Jasperu, tak musím použít pouze samé superlativy 🙂

Od našeho příjezdu bylo vše krásně zorganizované, vyzvedli jsme si klíče od staff accommodation, následně prošli zaučením a začali pracovat. Práci pro MPL mohu jen doporučit. Byla jsem velmi spokojená s pracovním umístěním, pracovní kolektiv na jedničku. Zde bych chtěla pochválit i našeho českého manažera – Ladislava Kvasničku. Pod jeho vedením se pracovalo velmi dobře 🙂

Pro MPL jsem pracovala pouze večerní směny a měla jsem tedy možnost si najít druhou práci, a to na dopoledne. Ale i přesto jsem se cítila ještě málo pracovně využitá a tak jsem si našla na dva dny (později už jen na jeden den) „třetí“ práci jako výpomoc v gift shopu 🙂

Jasper mohu opravdu co se týká doporučit… každý, kdo chce pracovat, si práci najde… a ne jednu :))

Celé léto bylo v Jasperu krásné letní počasí, které jsme se pořádně nabažili (koupání v jezerech, poznávání krásné přírody kolem, nezapomenutelné setkání s divokou zvěří apod.) Jasper byl pro mě ráj 🙂 Tímto bych Vám ráda poděkovala, že jste nám jej doporučila (i celé agentuře za zprostředkování). Strávila jsem zde nejkrásnějších 6 měsíců v mém životě 🙂

Začátkem listopadu jsme se vydali na putování po západním pobřeží USA a nyní jsme se zabydleli ve Vancouveru. Sehnali jsme si vlastní bydlení během pár dní a nyní jsme ve fázi, kdy si začínáme hledat nějakou práci. Doufáme, že se nám zadaří brzy 🙂

Už po pár týdnech strávených v Kanadě jsem věděla, že půl roku zde mi nestačí a zůstanu v Kanadě do konce platnosti mého víza. A nyní začínám přemýšlet o možném prodloužení.

Tak to je ve stručnosti shrnutí mého dosavadního působení v Kanadě 🙂

Lucie Höferová


Pozdravy z Kanady – z Jasperu

Zdravím z krásné Kanady – respektive stále z Jasperu,

doufám, že se máte doma dobře a vše běží tak jak má 🙂 po necelých 4 měsících zde v Jasperu musím říct, že se mi zde moc líbí a snažím se si to tady užít co to jde 🙂 Nakoupil jsem výbavu na ZIMU a začal hrát hokej, takže u mě dobrý.

Obrázek

RADIM KUPEC


Vzkaz od Michaella


Za prací a studiem do zahraničí – článek na nazkusenou.cz

Zájem o vycestování do Kanady každým rokem strmě stoupá. Jasně to dokazuje termín vyčerpání kvóty pro víza Working Holiday. Zatímco v roce 2012 se jednalo o září, v letošním roce byl limit vyčerpán již v dubnu. Vzhledem k vysokému počtu zájemců, kteří nebyli letos uspokojeni, se očekává, že v roce 2014 nevydrží víza déle než do března. Přitom není na co čekat. Málokdo ovšem ví, že do Kanady může vycestovat již nyní, a to v rámci studijně-pracovního programu „Work as a Co- op student or intern“, zjednodušeně Work and Study Canada… přečíst celý článek.


Čichoun a česnekáč blogují…

…aneb blog Pavla a Katky z jejich dobrodružství v Kanadě kanadaonline.cz.


Working Holiday Kanada očima Lukáše Kerharta

Co říká o programu Working Holiday Kanada a studiu na jazykové škole, Lukáš Kerhart, který s námi také vyrazil do Kanady a nyní pracuje jako activity coordinator v jazykové škole International House Vancouver.


Vancouver – Alexandr Tankos

Fotoalbum na Facebooku


Vancouver – Ludmila Štastná

Fotoalbum na Facebooku


Yukon – Lukáš Turek

Několik velmi zajímavých postřehů od Lukáše

Fotoalbum na Facebooku


Toronto – Petr Loch

Wonderland Canada 2012 (video)
Návštěva New Yorku (video)
Galerie fotek na Facebooku Zajímavé postřehy od Petra

  • na kafčo nejlepší Tim Horton, večer za zábavou do Madison Pub
  • nejlevnější místo pro nákup potravin Fresh Food, Carrefour
  • MHD v Torontu – jízdenka stojí 3 CAD, je na jednu cestu, možno přestupovat z autobusu na metro i na tramvaj (streetcar)
  • ve městě navštívit Toronto Island, Wonderland, CN Tower
  • za město určitě vyrazit na Niagara Falls, Maple Syrup Farm, New York, Montreal, Washington DC

Blog Working Holiday – Alžběta Semrádová

bjetkasem.blog.cz


Navštěva u partnerské agentury INTERNeX

Během našich cest po Kanadě jsme navštívili partnerskou agenturu INTERNeX


Vancouver Highlights!

Několik záběrů z naší návštěvy Vancouveru


Realizované projekty

Za Hranice, únor 2017

Job Fair Kanada, 26.-27. listopadu 2016

Kanadské odpoledne v Praze a Brně, říjen 2016
Opět full house, děkujeme za vaši přízeň.

Víme v Praze a Brně, leden 2016

Job Fair Kanada – 12.- 13. prosince 2015

Gaudeamus Praha a Brno, 2015

Kanadské odpoledne v Praze a Brně – listopad 2015

Víme 2015 – duben

Job Fair Kanada, 6.-7. prosince 2014
Job fairu se letos zúčastnili tři zaměstnavatelé z lokalit Jasper, Banff a Panorama. Akce se vskutku podařila

Gaudeamus Brno – listopad 2014

Kanadské odpoledne, říjen 2014
Odpoledne plné cestovatelských přednášek, informací o Kanadě, fotek a videí. Samozřejmě ani tentokrát nechyběly vafle s javorovým sirupem. Děkujeme všem co dorazili.

Job Fair Kanada, 18. až 19. ledna 2014
Job Fair proběhl a byl super. Veletrhu práce se zúčastnilo 55 účastníků, z toho získalo práci 52 účastníků.

Víme co budete dělat příští rok, 2014
Přednášky o práci, studiu a cestování v zahraničí. Děkujeme za Vaši účast.

Job Fair Kanada, 2. až 3. března 2013

Kanadské odpoledne, březen 2013
Odpoledne plné povídání a zážitků z Kanady. Součástí byla také cestovatelská přednáška o životě v Kanadě.

Víme co budete dělat příští rok, 2013
Přednášky o práci, jazykových kurzech a studiu na VŠ v zahraničí.

Job Fair Kanada, 1. až 2. dubna 2012
V dubnu se z naší kanceláře stal veletrh práce. Kanadští zaměstnavatelé si zde vybírali své budoucí zaměstnance. JobFairu se zúčastnilo 45 účastníků, z nichž 32 našlo své umístění v Kanadě a ostatním byla nabídnuta pozice v dalších z našich programů.


OH Vancouver 2010

V roce 2010 pracovali první z účastníků našeho programu na pozicích během olympijských her.

ObrázekObrázek

Videoprůvodce programy agentury INTERNeX

JobFairu o práci v Kanadě se zúčastnil přímo majitel agentury INTERNeX, Timothy Wells, která vám zajišťuje naším prostřednictvím pozici přímo v Kanadě. Tim se uvolil natočit sérii videí o programech, které společně nabízíme.

About INTERNeX

About Canada

City Placement

Resort Jobs

Ranchstay

Internship

Volunteer

Video referenceLíbí se Vám program? Můžete se

Kontaktujte koordinátora programu:

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail