Spustili jsme registrace na druhý ročník letní školy. Perfektní léto se smyslem. Více na EuropeanSummerSchool.com Spustili jsme registrace na druhý ročník letní školy. Perfektní léto se smyslem. Více na EuropeanSummerSchool.com

Nezávazná registrace na události zde:

Registrujte se na událost právě teď! Upozorníme vás na konání, budeme vám zasílat relevantní informace a budeme vám držet místo.


Přejděte na událostiK tomuto programu pořádáme i webináře. Registrujte se zde

Email od Leoše

Dobrý den,

poslušně hlasím, že jsem dorazil do Calgary, prošel jsem přes imigrační kontrolu dostal jsem dokonce i víza a neztratil jsem se v Calgary, když jsem hledal hotel. 😀
Děkuji za perfektní přípravu jak Vám, tak Tereze i kolegyni co zařizuje letenky. Vše bylo jak mělo. Dokonce možná lépe. 😀

S pozdravem
Leoš

Email od Ivany

Dobrý den,

sice nevím jestli je to po 14 dnech ale snaha se cení. Strašně moc Vám děkuji za tu možnost že jste mi pomohli se sem podívat, sem nad míru spokojená, nejde ani slovy popsat jak je to nádherná země ale to nejspíš sama víte :) Ta ochota lidí všude kolem, a jak sou kamarádský se také nedá popsat to není jak u nás v česku. Ty nervy a lítání kolem toho za to určitě stálo, jak jste říkala kdyby to šlo už teď vím že bych tu zůstala dál.
V práci spokojená, lepší sem snad ani nemohla dostat a to sem z toho měla takový strach.

A především děkuji za pomoc při hledaní kufrů, já už jen doufám že se mě tu další a nebo podobný malér nestane.

S pozdravem
Ivana

Fotky od Adély z Banffu

adela2

adela1

Adélo děkujeme za fotky z Banffu!

E-mail od Lenky a Jirky

Dobrý den,

Minulý rok jsme začali pracovat v květnu a skončili jsme na konci října (podle smlouvy) a na zimu jsme se přestěhovali do Canmore, kde jsme pracovali ve fast foodu. Canmore na nás nepůsobil tak dobře jako Jasper. Je to větší město, více hluku, aut a je mnohem anonymnější, takže nepůsobí tak rodinně jako Jasper. I najít práci tam bylo složitější. Pak jsme v březnu cestovali po západě USA a od 1. dubna tohoto roku jsme se zase na posledních 27 pracovních dní vrátili do Jasperu. Důvod byl jasný – máme to tu moc rádi, a tak jsme se chtěli s Kanadou rozloučit právě v Jasperu.

Stále jsme dělali housekeeping a brácha byl občas i houseman. Jinak můj hlavní hotel byl Chateau a jeho Marmot, ale často jsme během léta hotely střídali a pracovali i na jiných (Lobstik, PLR a já dokonce i dvakrát na Pocahontas). Našli jsme si tu i druhou práci, což vůbec není těžké. V sezoně je tu každá pomoc dobrá.

Jasper jednoznačně doporučujeme všem, kteří milují přírodu a divočinu. Je to opravdu nádherné městečko a už teď víme, že se tu jednou jako turisti vrátíme. Bude nám to jednoznačně chybět. Je to určitě zatím nejkrásnější místo, které jsme v životě navštívili.

Jinak domů odlétáme zítra večer, takže se chystáme na „kulturní šok“.

Děkujeme za veškerou pomoc při získávání víz a doufáme, že budete mít hodně spokojených zákazníků.

Lenka & Jirka

E-mail od Radka Pavlíka

Dobrý den,

rok je pomalu pryč a všechny skvěle i špatné věci, které se mi tady v tomhle uzasnym městě (Vancouver) staly, budou jen vzpomínkou, nikdy na to nezapomenu, byl to můj nejlepší rok a nejlepší rozhodnutí, které jsem snad kdy udělal, odjel jsem sám, ale přijedu domu s tím, že mám po světě nové kamarády, které rozhodně v budoucnu navstivim, zlepšil jsem si jazyk, poznal novou zemi a skvěle lidi.

Chtěl bych Vám i celému týmu Czech-us poděkovat za pomoc a asistenci, která mi umožnila být v téhle nádherné zemi. Rozhodně až se vrátím, kamarádům, kteří budou u piva slintat z mých zážitků :-), doporucim WH Canada a také rozhodně doporucim Vás Czech-us :-)

Radek Pavlík

E-mail od Lucie Höfferové – Jasper

Jinak když mám možnost shrnout moje působení v Jasperu, tak musím použít pouze samé superlativy :-)

Od našeho příjezdu bylo vše krásně zorganizované, vyzvedli jsme si klíče od staff accommodation, následně prošli zaučením a začali pracovat. Práci pro MPL mohu jen doporučit. Byla jsem velmi spokojená s pracovním umístěním, pracovní kolektiv na jedničku. Zde bych chtěla pochválit i našeho českého manažera – Ladislava Kvasničku. Pod jeho vedením se pracovalo velmi dobře :-)

Pro MPL jsem pracovala pouze večerní směny a měla jsem tedy možnost si najít druhou práci, a to na dopoledne. Ale i přesto jsem se cítila ještě málo pracovně využitá a tak jsem si našla na dva dny (později už jen na jeden den) „třetí“ práci jako výpomoc v gift shopu :-)

Jasper mohu opravdu co se týká doporučit… každý, kdo chce pracovat, si práci najde… a ne jednu :))

Celé léto bylo v Jasperu krásné letní počasí, které jsme se pořádně nabažili (koupání v jezerech, poznávání krásné přírody kolem, nezapomenutelné setkání s divokou zvěří apod.) Jasper byl pro mě ráj :) Tímto bych Vám ráda poděkovala, že jste nám jej doporučila (i celé agentuře za zprostředkování). Strávila jsem zde nejkrásnějších 6 měsíců v mém životě :)

Začátkem listopadu jsme se vydali na putování po západním pobřeží USA a nyní jsme se zabydleli ve Vancouveru. Sehnali jsme si vlastní bydlení během pár dní a nyní jsme ve fázi, kdy si začínáme hledat nějakou práci. Doufáme, že se nám zadaří brzy :)

Už po pár týdnech strávených v Kanadě jsem věděla, že půl roku zde mi nestačí a zůstanu v Kanadě do konce platnosti mého víza. A nyní začínám přemýšlet o možném prodloužení.

Tak to je ve stručnosti shrnutí mého dosavadního působení v Kanadě :)

Lucie Höferová

 

Pozdravy z Kanady – z Jasperu

Zdravím z krásné Kanady – respektive stále z Jasperu,

doufám, že se máte doma dobře a vše běží tak jak má :) po necelých 4 měsících zde v Jasperu musím říct, že se mi zde moc líbí a snažím se si to tady užít co to jde :) Nakoupil jsem výbavu na ZIMU a začal hrát hokej, takže u mě dobrý.

Obrázek

RADIM KUPEC


Vzkaz od Michaella


Za prací a studiem do zahraničí – článek na nazkusenou.cz

Zájem o vycestování do Kanady každým rokem strmě stoupá. Jasně to dokazuje termín vyčerpání kvóty pro víza Working Holiday. Zatímco v roce 2012 se jednalo o září, v letošním roce byl limit vyčerpán již v dubnu. Vzhledem k vysokému počtu zájemců, kteří nebyli letos uspokojeni, se očekává, že v roce 2014 nevydrží víza déle než do března. Přitom není na co čekat. Málokdo ovšem ví, že do Kanady může vycestovat již nyní, a to v rámci studijně-pracovního programu „Work as a Co- op student or intern“, zjednodušeně Work and Study Canada… přečíst celý článek.


Čichoun a česnekáč blogují…

…aneb blog Pavla a Katky z jejich dobrodružství v Kanadě kanadaonline.cz.


Working Holiday Kanada očima Lukáše Kerharta

Co říká o programu Working Holiday Kanada a studiu na jazykové škole, Lukáš Kerhart, který s námi také vyrazil do Kanady a nyní pracuje jako activity coordinator v jazykové škole International House Vancouver.


Vancouver – Alexandr Tankos

Fotoalbum na Facebooku


Vancouver – Ludmila Štastná

Fotoalbum na Facebooku


Yukon – Lukáš Turek

Několik velmi zajímavých postřehů od Lukáše

Fotoalbum na Facebooku


Toronto – Petr Loch

Wonderland Canada 2012 (video)
Návštěva New Yorku (video)
Galerie fotek na Facebooku Zajímavé postřehy od Petra

  • na kafčo nejlepší Tim Horton, večer za zábavou do Madison Pub
  • nejlevnější místo pro nákup potravin Fresh Food, Carrefour
  • MHD v Torontu – jízdenka stojí 3 CAD, je na jednu cestu, možno přestupovat z autobusu na metro i na tramvaj (streetcar)
  • ve městě navštívit Toronto Island, Wonderland, CN Tower
  • za město určitě vyrazit na Niagara Falls, Maple Syrup Farm, New York, Montreal, Washington DC

Blog Working Holiday – Alžběta Semrádová

bjetkasem.blog.cz


Navštěva u partnerské agentury INTERNeX

Během našich cest po Kanadě jsme navštívili partnerskou agenturu INTERNeX


Vancouver Highlights!

Několik záběrů z naší návštěvy Vancouveru


Realizované projekty

Job Fair Kanada, 6.-7. prosince 2014

Job fairu se letos zúčastnili tři zaměstnavatelé z lokalit Jasper, Banff a Panorama. Akce se vskutku podařila

Job Fair Kanada, 18. — 19. ledna 2014

Job Fair proběhl a byl super. Veletrhu práce se zúčastnilo 55 účastníků, z toho získalo práci 52 účastníků.

Víme co budete dělat příští rok, 2014

Přednášky o práci, studiu a cestování v zahraničí. Děkujeme za Vaši účast.

Job Fair Kanada, 2.-3. března 2013

Kanadské odpoledne, březen 2013

Odpoledne plné povídání a zážitků z Kanady. Součástí byla také cestovatelská přednáška o životě v Kanadě.

Víme co budete dělat příští rok, 2013

Přednášky o práci, jazykových kurzech a studiu na VŠ v zahraničí.

Job Fair Kanada, 1.-2. dubna 2012

Kanadské odpoledne, říjen 2014

Odpoledne plné cestovatelských přednášek, informací o Kanadě, fotek a videí. Samozřejmě ani tentokrát nechyběly vafle s javorovým sirupem. Děkujeme všem co dorazili.

V dubnu se z naší kanceláře stal veletrh práce. Kanadští zaměstnavatelé si zde vybírali své budoucí zaměstnance. JobFairu se zúčastnilo 45 účastníků, z nichž 32 našlo své umístění v Kanadě a ostatním byla nabídnuta pozice v dalších z našich programů.


OH Vancouver 2010

V roce 2010 pracovali první z účastníků našeho programu na pozicích během olympijských her.

ObrázekObrázek

Videoprůvodce programy agentury INTERNeX

JobFairu o práci v Kanadě se zúčastnil přímo majitel agentury INTERNeX, Timothy Wells, která vám zajišťuje naším prostřednictvím pozici přímo v Kanadě. Tim se uvolil natočit sérii videí o programech, které společně nabízíme.

About INTERNeX

About Canada

City Placement

Resort Jobs

Ranchstay

Internship

Volunteer

Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Martina Pospíšilová
Working Holiday Canada Martina Pospíšilová: 773 960 287
Klára Palečková
Work and Study Canada Klára Palečková: 773 919 501

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail