1. Jaká je požadovaná znalost angličtiny? [nahoru]

 • Úroveň angličtiny je požadovaná na minimálně základní znalosti. Pokud je úroveň angličtiny slabší počítejte s umístěním na pozice housekeeping (pokojská) či kitchen help (pomocník v kuchyni).

2. Na jak dlouho je práce zajištěná? [nahoru]

 • Můžete žádat o práci na letní sezonu, tj. květen – konec října, či zimní sezonu, tj. prosinec – konec dubna 2015/2016. Následně Vaše umístění záleží na vaší domluvě se zaměstnavatelem.

3. Zajišťuje zaměstnavatel ubytování a kolik stojí? [nahoru]

 • Ubytování i práci máte zajištěnou ještě před Vašim odjezdem do Kanady. Tzn. stačí přiletět dva dny před začátkem práce. Ubytování máte zajištěno v ubytovnách či apartmánech pro zaměstnance. Cena ubytování se pohybuje dle jeho typu, což je mezi $8-13 CAD/noc. Nájem se vám strhává z vaší výplaty. Pokud jedete v páru, bude pro vás připraveno společné ubytování.

4. Jaké jsou podmínky účasti? [nahoru]

 • Musíte splňovat podmínky kanadské vlády: věk od 18-35 let (včetně), občanství ČR či SR, čistý trestní rejstřík ze všech zemí, kde jste pobývali déle jak 6 měsíců.
 • Účast na Job Fairu je zdarma. Předem vybíráme vratnou zálohu 500 Kč. Pokud nebudete přijati záloha vám bude vrácena v plné výši. Pokud nedorazíte, záloha propadá. V případě, že jste přijati vstoupíte po job fairu do programu Kanada a podepíšete smlouvu na základ našich služeb.
  Pokud to s Kanadou myslíte opravdu vážně můžete rovnou podepsat programovou smlouvu na základ našich služeb. Záloha na job fair se v tom případě neplatí.

5. Můžu se ucházet o práci u všech třech zaměstnavatelů najednou? [nahoru]

 • Zvolíte si jednoho zaměstnavatele, u kterého Vám rezervujeme místo pro interview. Délka pohovoru je 15-20 minut. V případě neúspěšného interview Vám dáme možnost dalšího pohovoru u následujícího zaměstnavatele dle vaší preference. Minulý rok jsme umístili 98% účastníků.

6. Můžeme vyrazit na job fair i jako pár? [nahoru]

 • Ano, určitě. Domluvíme vám společný pohovor u zaměstnavatele.

7. Cena programu?[nahoru]

 • Ceník programu naleznete na stránce Práce v Kanadě – ceník. Počítejte s náklady mezi 50-60000 Kč + doporučené kapesné do začátku mezi 500-1000 CAD, dle typu programu.

8. Můžu vycestovat na 2-3 měsíce?[nahoru]

 • Pojedete na víza typu Working Holiday, které můžete do Kanady získat pouze jednou v životě na dobu 12 měsíců. Tudíž nedoporučujeme krátkodobé pobyty v délce 2-3 měsíců, samozřejmě finální rozhodnutí je na vás. Pokud jste studenti VŠ či VOŠ, doporučujeme vám vycestovat v rámci programu Work and Travel USA (až 17 týdnů práce a následný měsíc cestování více informací získáte na Work and Travel USA.

9. Kdy a kde se koná Job Fair? [nahoru]

 • Job Fair se koná 6.-7. prosince 2014 v Praze. O přesném místu konání budeme včas informovat závazně přihlášené účastníky, ti rovněž obdrží přesný čas pracovního pohovoru a instrukce k tomu jak nejlépe na pohovoru uspět.

10. Je možné si najít v průběhu zaměstnání další práci? [nahoru]

 • Ano, druhá práce však nesmí narušovat výkon vašeho stávajícího zaměstnání.

11. Letenku si hradím sám? [nahoru]

 • Ano, letenku si hradíte sami. Máte možnost si zakoupit letenku jednosměrnou či zpáteční, dle vašich preferencí a možností. Pokud zvolíte letenku jednosměrnou, doporučujeme vám si zajistit vyšší finanční krytí.
Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail